REKLAMA

Petru: Jeśli chodzi o budżet, nic się nie zmieniło

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 20:39
Petru: Jeśli chodzi o budżet, nic się nie zmieniło Ryszard Petru (fot. twitter/Nowoczesna)

• Jeśli chodzi o budżet nic się nie zmieniło - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po ogłoszeniu przerwy w obradach Sejmu.
• Jak dodał, ustawa, która została zaakceptowana przez Senat, powinna trafić do TK, żeby nie było ryzyka, że za kilka lat ktoś ją podważy.

Przewodniczący Nowoczesnej był pytany o opinię na temat zachowania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który otworzył o godzinie 19 nowe posiedzenie Sejmu, a następnie - po uczczeniu minutą ciszy czterech zmarłych niedawno osób, m.in. b. polityka postsolidarnościowego Longina Komołowskiego - ogłosił przerwę w obradach do czwartku rano.

"Sytuacja się nie zmieniła jeśli chodzi o budżet, cały czas można go zakwestionować" - odpowiedział Petru.

Pytany przez dziennikarzy o działania Nowoczesnej podczas dalszej części 34. posiedzenia Sejmu w czwartek, Petru zapowiedział, że poinformuje o nich po porannym Konwencie Seniorów, bo na razie zbyt trudno przewidzieć, co się wydarzy. Ocenił jednocześnie, że PiS będzie chciał w czwartek dalej rozmawiać, bo "on się bardzo niekomfortowo czuje z budżetem, który nie został uchwalony".

Podkreślał, że opozycja dysponuje możliwościami natury prawnej. "Trybunał Konstytucyjny, prokuratura, zgłaszanie wniosków formalnych" - wyliczał.

Na uwagę dziennikarza, że o budżecie nie ma już dyskusji, bo został uchwalony i czeka na podpis prezydenta, szef Nowoczesnej ocenił, że "dalej jest niezgodny z prawem" i "można go zaskarżyć do TK".

"Andrzej Duda, gdyby był odpowiedzialnym prezydentem, w poczuciu odpowiedzialności za państwo zgłosiłby do TK procedurę uchwalenia budżetu, żeby nie było ryzyka, że za dwa, trzy, cztery, pięć lat ktoś go podważy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2017-01-12 17:15:57
    I taki "poseł", który warcholił w sejmie chciałby być polskim premierem? Nie do wiary, jak trzeba być ograniczonym umysłowo, aby to rozważać. No chyba ten gość z tej tzw. "elyty" uważa resztę Polaków za idiotów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA