REKLAMA

Petru: Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 06 czerwca 2016 11:54
Petru: Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę Ryszard Petru chciałby przyspieszonych wyborów (fot. Ryszard Petru, facebook.com)

• Jarosław Kaczyński podczas regionalnego kongresu partii w Warszawie, który miał miejsce 4 czerwca, nazwał opozycję i działania KOD rebelią.
• Słowa prezesa PiS skomentowali Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna.

Jarosław Kaczyński podczas regionalnego kongresu partii w Warszawie, który miał miejsce 4 czerwca, nazwał przeciwników PiS "rebelią", której istotą jest odmowa prawa do przeprowadzenia zmian w Polsce siłą, które wygrały wybory. - Polacy mają prawo do zmian, mają prawo do naprawy Rzeczypospolitej, nie ustąpimy z tych praw, na to nie ma zgody - mówił.

Słowa prezesa PiS skomentowała dzisiaj (6 czerwca) niemiecka prasa. Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał, że nazwanie przez Jarosława Kaczyńskiego wieców upamiętniających wybory z 4 czerwca 1989 roku rebelią, jest próbą zdyskredytowania przeciwników przypominającą działania komunistów. 

Odnieśli się do nich również Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.

- Kaczyński i PiS nie świętują 4 czerwca, bo są zakładnikami swojego kłamstwa politycznego - mówił na antenie Radia ZET lider PO. 

- Jarosław Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę. Idziemy na starcie, na zwarcie, na zderzenie – powiedział z kolei Ryszard Petru w wywiadzie dala TVN24.

- To, co się dzieje na ulicach polskich miast, to co się dzieje na marszach KOD-u to jest swojego rodzaju rewolucja pokojowa. Po drugiej stronie mamy człowieka, który łamie prawo nawołuje do dyktatury, który nie rozumie jak działa demokracja - dodał.

Powiedział też, że chciałby przyspieszonych wyborów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • TenSam 2016-06-07 12:19:50
    Ty (...) swetru,wyjdż na tą ulicę-będę tam czekał na ciebie.Tyko masz iść bohaterze frankowy w pierwszym szeregu, a ja tam będę łobuzie na ciebie czekał-bądź pewien moje ręce nie będą puste !!!!
  • wili 2016-06-06 13:09:37
    jaka to rewolucja pokojowa to jest bicie glowa w mur ludzi ktorzy byli przekonani ze wladza jest tylko dla nich poniewaz oddawali ja sobie przez 26 lat raz sld nastepnie sld bis czyt po teraz gd ja utracili pojawil sie sld2 bis czyli petru i uznaje ze teraz na niego przyszla pora i straszy ze nie cofnie sie a niech sie nie cofie JAROSLAW KACZYNSKI jak oglosi zeby narod przyjechal do warszawy to uwazajcie kodowcy bo wtedy bedzie dwa miliony ludzi i moze sie wtedy przekonacie co to jest demokracja ludzi pracy chcacych normalnej polski prawdziwie demokratycznej a nie polski kolesiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA