REKLAMA

Petru: KE nie dała się nabrać na sztuczki PiS

  • Autor: pt/pap
  • 01 czerwca 2016 14:29
Petru: KE nie dała się nabrać na sztuczki PiS Ryszard Petru (fot. Nowoczesna/twitter)

• Komisja Europejska nie dała się nabrać na sztuczki PiS, polegające na markowaniu poszukiwania kompromisowego rozwiązania sporu wokół TK - stwierdził lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Dodał, że za konflikt z KE zapłacą wszyscy Polacy. PiS spycha nas w przepaść - powiedział.

Komisja Europejska postanowiła w środę wysłać do Warszawy opinię ws. praworządności w Polsce.

"Komisja Europejska nie dała się nabrać na sztuczki PiS, które polegały na tym, że markowane są rozmowy z opozycją" - mówił Petru podczas briefingu w Sejmie.

Przypomniał, że podczas spotkania dotyczącego rozwiązania sporu wokół TK, które zorganizowały Nowoczesna, PO i PSL ze strony PiS pojawił się obserwator. "Wiadomo, że obserwator nie może mieć głosu konstruktywnego, czyli nie ma ochoty po stronie PiS poszukiwania prawdziwego kompromisu" - mówił.

"Komisja Europejska nie dała się zwieść i powiedziała to, co mówiliśmy od dawna, czyli że wyrok TK (z 9 marca br.) musi być opublikowany, a sędziowie Trybunału muszą być zaprzysiężeni przez prezydenta Andrzeja Dudę" - mówił Petru.

"Zarówno prezydent, jak i pani premier Beata Szydło łamią prawo i obawiam się, że Polsce grożą sankcje (...). Czy to, że jeden człowiek w Polsce uważa, iż ma rację, ma oznaczać, że Polacy mają za to zapłacić z własnej kieszeni?" - pytał szef Nowoczesnej.

Mówił, że skutkiem chaosu prawnego, jaki wywołał PiS, będzie to, że wkrótce w Polsce wzrośnie bezrobocie, "będzie większa bieda". Odniósł się do ostatnich danych GUS dotyczących wzrostu PKB w I kw. tego roku, z których wynikało, że obniżyły się nakłady na inwestycje.

"Nam ten konflikt się nie opłaca (...) w Polsce spadają inwestycje, czyli polskie firmy inwestują mniej, dlatego, że mamy niepewność co do stanu faktycznego, jeśli chodzi o polskie prawo" - powiedział.

"PiS spycha nas w przepaść. Wchodzimy w bardzo ostry konflikt z UE. Pytanie, po co nam to robicie, w imię czego" - mówił Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Monika 2016-06-01 18:42:10
    Schulz z Merkel na bezradnych piesków (petru,schetru wysyłają do Polski pieska Timmermansa BY UJADAŁ !!! A to i tak NIC NIE POMOŻE !!!! "SCHETRU" wy jesteście przegrani od 25 pażdziernika 2015 r. i TYLKO WY!!!! A POLACY NA WASZEJ PRZEGRANEJ TYLKO ZYSKUJĄ, BO DOKONALI DOBREGO WYBORU 25.x .15r.!!! A ZA CZTERY LATA ROZLICZĄ RZĄD PiS-u, my POLACY !!!!!! Nie PONowoczesna z schetru i kijowskimi na czele!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA