REKLAMA

Petru: Nie ma możliwości porozumienia ws. głosowań na Sali Kolumnowej

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 15:32
Petru: Nie ma możliwości porozumienia ws. głosowań na Sali Kolumnowej Ryszard Petru, lider Nowoczesnej (fot. twitter.com)

Nie ma możliwości porozumienia z PiS w sprawie głosowań na Sali Kolumnowej - powiedział po spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego poświęconym zażegnaniu kryzysu parlamentarnego, lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

We wtorkowym spotkaniu u marszałka Senatu wzięli udział przedstawiciele wszystkich ugrupowań zasiadających w Sejmie z wyjątkiem Platformy Obywatelskiej.

"Zrobiłem wszystko w ramach racji stanu, co było możliwe do tego, aby Polska nie była w takim paraliżu, w jakim jest; nie udało się" - powiedział Petru po zakończeniu rozmów.

"Nie ma możliwości porozumienia, dlatego że pozostaje fundamentalna kość niezgody, jaką jest kwestia tego, co się działo na Sali Kolumnowej. PiS uważa, że to było zgodne z prawem, my uważamy, jak uważaliśmy, że było niezgodne. Nie ma u nich otwartości na to, żeby szukać rozwiązań, np. takich jak zgłoszenie przez prezydenta Andrzeja Dudę prewencyjnie kwestii legalności tej procedury" - dodał.

Petru zadeklarował też, że chciałby spotkać się z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną i prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, aby przedyskutować wspólny "wniosek o skrócenie kadencji Sejmu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • poganiaczgęsi 2017-01-10 15:53:52
    Petru udaje porozumiewawcze zbliżenie z Kaczyńskim, bo chodzi Mu o te brakujące w kasie miliony, które były ale ich nie ma, bo księgowa "pomyliła" konta. Liczy na to, że jak porozumie się z PiS-em, to te miliony odzyska. Panie Petru. Nie z Nimi takie numery. Z Tuskiem albo Schetyną dogadałby się Pan bez problemu. A tu ściana. Jedź Pan lepiej do Portugalii i szukaj pastuszków. Wtedy może wydarzy się CUD.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA