REKLAMA

Petru: Nie zabiegałem o debatę w Parlamencie Europejskim

 • Autor: PAP/JS
 • 09 grudnia 2016 14:29
Petru: Nie zabiegałem o debatę w Parlamencie Europejskim Lider Nowoczesnej Ryszard Petru (fot. Nowoczesna/twitter)

• Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że nie zabiegał o przeprowadzenie debaty w Parlamencie Europejskim nt. sytuacji w Polsce.
• O nic nie zabiegałem - podkreślił Petru.
• Debata ma się odbyć 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Petru był pytany na konferencji w Sejmie, czy prawdą są medialne doniesienia, że to on jest inicjatorem debaty w Parlamencie Europejskim 13 grudnia oraz jak ocenia to, że zostanie ona przeprowadza.

"To, że Parlament Europejski chce debatować nie jest żadnym zaskoczeniem, cały czas Komisja Wenecka i Komisja Europejska są w procesie badania praworządności w Polsce, natomiast uważam, że ten termin debaty jest niefortunny" - powiedział Petru.

Dopytywany, czy to on był inicjatorem debaty odpowiedział, że Nowoczesna nie jest obecna w PE. "Nie mamy jeszcze naszych posłów; rozumiem, że niektórym wydaje się, że jestem w stanie organizować debaty i decyzje na poziomie europejskim, ale tak dobrze jeszcze nie jest" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Dopytywany, czy zabiegał o tę debatę - zaprzeczył. "O nic nie zabiegałem" - oświadczył.

Według rozmówcy ze źródeł zbliżonych do PE o debatę zawnioskowało Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Decyzja w tej sprawie została podjęta przez konferencję przewodniczących europarlamentu, czyli szefów frakcji oraz przewodniczącego PE Martina Schulza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • martin 2016-12-09 17:51:13
  zdrajcy, sabotażyści porządku i ladu , szukają zaczepek i chcą aby ponownie się polała krew na Polskich ulicach , powinni pozamyka tych oszołomów z ""nowoczesnej "" a swetru wysłać do wariatkowa na leczenie i naukę historii o Polsce .
 • Europejczyk 2016-12-09 15:26:31
  Do wózkowy: To dlaczego Komisja Europejska 2 razy oceniła już negatywnie zmiany legislacyjne wprowadzane przez PIS we wtorek zbierze się ponownie? Wiesz co Komisja Wenecka miała do powiedzenia o PISie? Słyszałeś że ponad 100 niezależnych organizacji skrytykowało projekt nowej ustawy o zgromadzeniach? Potrzeba ci stanu wojennego żeby się obudzić i zrozumieć że między działaniami dzisiejszej władzy a tym co robił z wolnościami obywatelskimi słusznie miniony system, różnica (na razie jeszcze) jest bardzo mała? Tak, dużo bliższy mi Berlin niż jak tobie Związek Radziecki, neokomuchu.
 • wózkowy 2016-12-09 15:02:41
  Do Europejczyk : A gdzie ty tu widzisz łamanie prawa ? Na pewno, nie jesteś prawnikiem a szczekasz jak piesek na kota. "Taką piosenkę śpiewa ten kto na czyimś wózku jedzie." Przysłowie. Wózek jedzie do Berlina. Szerokiej drogi pseudo-europejczyku.
 • Europejczyk 2016-12-09 14:41:56
  Ten kto zabiegał dobrze zrobił. Mandat dany przez społeczeństwo nie oznacza zezwolenia na łamanie prawa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA