REKLAMA

Petru: Niemal cała Rada Ministrów do wymiany

  • Autor: PAP/JS
  • 23 września 2016 19:29
Petru: Niemal cała Rada Ministrów do wymiany Lider Nowoczesnej Ryszard Petru ( fot.nowoczesna.org)

Z całego rządu na swoim stanowisku powinna pozostać wyłącznie szefowa resortu cyfryzacji - ocenił w piątek lider Nowoczesnej Ryszard Petru, w kontekście zapowiedzi premier Beaty Szydło, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie.

- Nie dziwię się tym zapowiedziom, ale zastanawiam się, czy zmiany w rządzie nie powinny dotyczyć również głównej osoby w rządzie, czyli pani premier - powiedział Petru podczas konferencji prasowej. - To ewidentnie prezes PiS Jarosław Kaczyński dokonuje tych zmian; powinien być mężczyzną i pokazać, że bierze odpowiedzialność za Polskę - dodał szef Nowoczesnej.

Zaznaczył, że Nowoczesna od dawna krytykowała wielu ministrów za ich działania. Petru wskazał, że szef Ministerstwa Finansów Paweł Szałamacha - w kontekście wprowadzenia zakwestionowanego przez KE podatku handlowego - powinien zostać zdymisjonowany za "brak umiejętności wprowadzenia czegokolwiek skutecznie w Polsce".

- Wszyscy znamy wyjątkowe umiejętności dyplomatyczne ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Dawno nie było tak niebezpiecznego ministra obrony narodowej jak Antoni Macierewicz. Nie pamiętam też nikogo, kto wprowadziłby taki chaos w edukacji, jak minister Anna Zalewska - wymieniał szef Nowoczesnej.

- Z całego rządu zostawiłbym tylko minister cyfryzacji Annę Streżyńską - dodał.

W piątek rano na antenie Polskiego Radia premier Szydło zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie. Pytana o najlepszych swoich ministrów, wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka (nadzorującego likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-09-24 15:33:52
    Schetru TY facetem nie jesteś na pewno!!! Jak nie facetem to GEJEM!!!...PRZYZNAJ SIĘ,a nie pisz GŁUPOT o INNYCH!!!
  • martin 2016-09-23 21:49:46
    Petru chcesz sprawdzać Kaczyńskiego jak się sprawdza kandydatów na papieża ? będziesz oglądał czy ma jaja ? Petru ty nigdy nie dorośniesz do piet Kaczyńskiego a co dopiero jeśli idzie o wiedzę i mądrość polityczna i życiową .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA