REKLAMA

Petru o PiS: Puszczą nas z torbami

 • Autor: GP
 • 13 czerwca 2016 10:35
Petru o PiS: Puszczą nas z torbami Petru: Dwa razy widziałem Kaczyńskiego na mównicy sejmowej, gdy go poniosły nerwy. (fot.:twitter.com/_nowoczesna)

• Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru ponawia apel do Jarosława Kaczyńskiego o wcześniejsze wybory parlamentarne.
• Polityk obawia się gospodarczych decyzji PiS.
• W konkluzji swojej radiowej wypowiedzi przypomina, że Kaczyńskiego potrafią ponieść nerwy.

Ryszard Petru był gościem politycznej audycji w Polskim Radio. Na antenie programu Trzeciego komentował sytuację polityczną w poniedziałek (13 czerwca). Zapytany o swój niedawny apel o wcześniejsze wybory, podtrzymał tę wypowiedź.

- Będę tak długo o tym mówił, aż zostanie pomysł podchwycony. Jedyną osobą, która może to złapać jest Jarosław Kaczyński – mówił Petru. – PiS nie ma do końca jednolitego rządu. Uważam, że nie poznamy Polski za trzy i pół roku. To będzie zupełnie inny kraj.

Petru podkreślał, że z miesiąca na miesiąc sytuacja kraju pod rządami PiS się pogarsza.

- Bardzo obawiam się nieodpowiedzialnej, gospodarczej polityki rządu. O tym mówiłem w piątek (10 czerwca – red.) w debacie debaty o nominacji prezesa Glapińskiego na prezesa NBP. – Puszczą nas z torbami – mówił o PiS lider Nowoczesnej.

Czytaj: Nowy szef NPB złoży przysięgę w Sejmie

Petru uważa, że suma „niefinansowalnych” ustaw PiS jest duża i doprowadzi do załamania budżetu.

W wywiadzie Petru mówił też o Jarosławie Kaczyńskim, który ma tracić nerwy. Nawiązano w dialogu do wypowiedzi lidera Nowoczesnej, która zapewniła mu „Srebrne Usta” 2015. Co ważne w nagrodzonym cytacie odwrotnie Petru chwalił lidera PiS za spokój.

- Dwa razy widziałem Kaczyńskiego na mównicy sejmowej, gdy go poniosły nerwy. Dzisiaj jestem zaskoczony, że jest taki nerwowy – oceniał Petru. – W związku z tym nie wykluczam, że jak byk zareaguje na czerwoną płachtę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • martin 2016-06-14 07:13:51
  .p. petru ja nie mam strach bo za rządów aferzystów się niczego nie dorobiłem na umowach śmieciowych wiec pewnie myślisz o sobie i swojej czeladce
 • zefir 2016-06-13 14:52:07
  TY niewychowany karierowiczu i oszuście , sam jesteś bykiem i działasz na Polaków jak czerwona płachta , zaraz przypominasz czasy totalitarne PZPR i SB. Zniknij człowieku z mediów , bo nie da się ciebie słuchać , a oglądać wcale , ile ludzi skrzywdziłeś , swoimi głupimi radami , aby brali kredyty we frankach , ty wstydu i honoru nie masz , zrzeknij się mandatu , a Pana Jarosława zostaw w spokoju , gdyż jesteś POPAPRAŃCEM najgorszego wydania , a PAN KACZYŃSKI wybitnym mężem stanu - ucz się od niego uczciwości , moralności i dobrego wychowania, w oczach Polaków to ty jesteś zerem , żadnych wartości moralnych , prawa zwyczajowego i dobrego wychowania , którego nie wyniosłeś z domu i nigdy nie będziesz dobrym człowiekiem , nadajesz się tylko na tereny , gdzie wiatr wschodni wieje , tam cię nauczą wszystkiego i dobrze wychowają .
 • kuks 2016-06-13 14:11:07
  Nowoczesną niech puszczą z torbami, przestanie mącić. Oby Swetru nie wywołał wilka z lasu, bo razem ztymi torbami wsiąknie ze swoim towarzychem w bagnie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA