REKLAMA

Petru o zaprzysiężeniu Przyłębskiej: To nie koniec kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego

  • Autor: PAP/AT
  • 09 grudnia 2015 13:12
Petru o zaprzysiężeniu Przyłębskiej: To nie koniec kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego - Prezydent pokazuje jednoznacznie, że stoi na straży interesu PiS, a nie konstytucji - powiedział Petruą (Ryszard Petru, fot. flickr.com, licencja: Attribution 2.0 Generic)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru uważa, że zaprzysiężenie sędzi Julii Przyłębskiej nie kończy kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent pokazuje jednoznacznie, że stoi na straży interesu PiS, a nie konstytucji - powiedział w środę Petru.

W środę rano prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od sędzi Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Przyłębska była ostatnią z piątki sędziów wybranych w ub. tygodniu przez sejmową większość. Od czterech sędziów prezydent odebrał ślubowanie w zeszłym tygodniu.

O komentarz do zaprzysiężenia Przyłębskiej pytali dziennikarze w Sejmie lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Jego zdaniem zaprzysiężenie Przyłębskiej nie kończy kryzysu wokół TK.

"Prezydent w tym momencie pokazuje jednoznacznie, że stoi na straży interesu PiS, a nie konstytucji - powiedział. - Prezydent, który słucha tylko Jarosława Kaczyńskiego, nie jest dobrym prezydentem".

Petru wyraził też przekonanie, że takie zachowanie prezydenta spowoduje spadek poparcia nie tylko dla niego, a także dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

W środę Trybunał Konstytucyjny bada nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS. Jako niekonstytucyjną, zaskarżyli ją posłowie PO, Rzecznik Praw Obywatelskich, Krajowa Rada Sądownictwa i I prezes Sądu Najwyższego. Według Sejmu jest ona zgodna z konstytucją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jan z podkarpacia 2015-12-09 13:38:05
    Dośc tego brylowania p. Petru. Kim pan własciwie jest. Broni pan interesów PO, PSL, mieni sie pan liderem Nowoczesnej ( o ironio) a starym zwyczajem chroni pan interesy partii czerpiącej prywatne zyski. Ot jaka partia taki liderREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA