REKLAMA

Petru oczekuje od Kijowskiego oczyszczenia się i wyjaśnień

  • Autor: pap/em
  • 05 stycznia 2017 13:22
Petru oczekuje od Kijowskiego oczyszczenia się i wyjaśnień Ryszard Petru, lider Nowoczesnej (fot. twitter.com)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru udzielił komentarza w sprawie Mateusza Kijowskiego. Jego zdaniem, sytuacja, w której znalazł się lider KOD Mateusz Kijowski jest poprawna prawnie, a niepoprawna etycznie. Zaznaczył, że oczekuje od niego wyjaśnień i oczyszczenia się z tej sytuacji.

Petru był pytany na czwartkowym (5 stycznia) briefingu w Sejmie o informacje, które w środę późnym wieczorem podały media, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie - jak ustalili dziennikarze - chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

- Sytuacja, w której znalazł się Mateusz Kijowski, jest jak rozumiem poprawna prawnie, niepoprawna etycznie. Oczekiwałbym od Mateusza Kijowskiego wyjaśnień i oczyszczenia się z tej sytuacji - powiedział Petru.

- Nie znam wszystkich faktów, nie będę oceniał człowieka po artykułach prasowych, ale to jest czas dla niego, by się oczyścił - dodał lider Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • poldek 2017-01-05 14:15:11
    Przecież o tej fakturze media informowały 3 tygodnie temu. Dziś się odgrzewa kotlet, bo jest ewidentne łamanie prawa w Sejmie. Zamiast posłów głosowali radni i inni członkowie PiS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA