REKLAMA

Petru: W wyborach w Warszawie Nowoczesna wystawi własnego kandydata

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 07:52
Petru: W wyborach w Warszawie Nowoczesna wystawi własnego kandydata Szef Nowoczesnej podkreślił, że jego ugrupowanie liczy 4 tys. członków, którzy są obecni we wszystkich regionach kraju i w większości powiatów (fot. Nowoczesna/twitter)

W najbliższych wyborach samorządowych Nowoczesna wystawi własnego kandydata na prezydenta Warszawy - poinformował lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej podkreślił, że jego ugrupowanie liczy 4 tys. członków, którzy są obecni we wszystkich regionach kraju i w większości powiatów. - To cały czas jest mało, bo naszym celem jest ok. 10 tys. członków - dodał.

Zaznaczył, że Nowoczesna nie robi szerokiej rekrutacji. - Zgłasza się wiele osób, np. całe koła z innych ugrupowań, których już na przykład nie ma, lub które znikają. Takich sytuacji staramy się jednak unikać - stwierdził.

Petru poinformował też, że w wyborach w Warszawie celem Nowoczesnej jest samodzielne wystawienie kandydata, tak "jak masowa partia".

Czytaj też: Zbiera się zarząd PO. Na tapecie sytuacja w Warszawie

- W przypadku Warszawy moja deklaracja w stronę Platformy jest taka, że będziemy startować niezależnie. Ale gdyby doszło do sytuacji, że w drugiej turze nasz kandydat spotyka się z kandydatem PiS, to oczekujemy wsparcia PO. Gdyby się natomiast okazało, że do drugiej tury wchodzi kandydat Platformy - w co wątpię - to będziemy mogli wtedy go poprzeć, by nie wygrał PiS. Na zasadzie porozumienia ponad podziałami w ważnych sprawach dla Polski - zadeklarował polityk.

Petru zaznaczył jednocześnie, że nie we wszystkich dużych miastach Nowoczesnej uda się samodzielnie wystawić kandydata. - Są miejsca gdzie jesteśmy skłonni szukać rozwiązania pragmatycznego, żeby ten kandydat był wspólny - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • glaertes1 2016-09-08 09:37:05
    Ciekawe czy człowiek Tuska skompromitowany na każdym polu jest w stanie skaperować nowy plankton do swojego fasadowego grajdołka?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA