REKLAMA

Petru zwrócił się do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 11:56
Petru zwrócił się do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Wystąpienie Petru wiąże się z wydarzeniami w Brukseli, gdzie rano doszło do kilku eksplozji, są ofiary śmiertelne i ranni (fot. Nowoczesna/twitter)

• Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
• W jego ocenie Rada powinna przeanalizować kwestie zabezpieczenia Polski przed atakami terrorystycznymi.
• Wystąpienie Petru wiąże się z wydarzeniami w Brukseli, gdzie rano doszło do kilku eksplozji, są ofiary śmiertelne i ranni.

"Jeśli chodzi o Polskę to uważam, że optymalnym rozwiązaniem byłoby zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, to jest moja prośba do prezydenta Andrzeja Dudy" - powiedział lider Nowoczesnej na briefingu prasowym.

W jego ocenie RBN, to "najlepsze forum do tego, aby w spokoju, za zamkniętymi drzwiami, porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa Polski".

"Abyśmy nie tylko mogli ocenić sytuację, jak jesteśmy przygotowani na tego typu ataki w Polsce, ale również głęboko przedyskutować kwestie Światowych Dni Młodzieży. Abyśmy zrobili wszystko, aby ryzyka w tym kontekście w Polsce żadnego nie było" - podkreślił Petru.

"Szukałbym rozwiązań ponadpartyjnych, bo tylko ponadpartyjnie możemy chronić się przed terroryzmem" - dodał.

Czytaj też: Prezydent Duda: Wojna z terrorem wspólnym obowiązkiem

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA