REKLAMA

Pieniądze dla KOD trafiały na konto do Mateusza Kijowskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2017 06:59
Pieniądze dla KOD trafiały na konto do Mateusza Kijowskiego (Mateusz Kijowski, fot. mat. pras.)

• Pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej.
• Łącznie chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

Według ustaleń Onetu, sześć faktur - każda na kwotę 15 tys. 190 zł 50 gr brutto - zapłacił Komitet Społeczny KOD na rzecz spółki MKM Studio należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony, Magdaleny. To firma - jak pisze Onet - zajmująca się doradztwem w zakresie informatyki.

Według Onetu, faktury od marca do sierpnia 2016 r. były wystawiane przez MKM Studio i podpisywane w imieniu firmy przez Kijowskiego. Onet podaje, że ma ich kopie. Jak czytamy, usługi świadczone przez MKM to m.in. obsługa domeny, hosting strony internetowej, migracja danych i usług czy przygotowywanie nowych serwisów i opracowywanie treści.

Onet pisze, że pieniądze pochodziły z funduszy Komitetu Społecznego KOD, czyli ze zbiórki publicznej. To były pieniądze z puszek, z wpłat internetowych, przekazywane przez sympatyków. To tym bardziej przykre. Trzeba będzie ich za to przeprosić - mówi Onetowi jeden z prominentnych działaczy KOD.

Czytaj też: Kijowski: Nie dajmy się podzielić, razem obronimy demokrację

W rozmowie z Onetem autentyczność faktur potwierdza sam Kijowski. Te faktury są prawdziwe. Z tego co pamiętam, było ich chyba sześć. Wystawcą faktur była firma MKM Studio, a odbiorcą usługi był Komitet Społeczny "Komitet Obrony Demokracji" - podkreśla lider KOD.

Kijowski zapewnia w rozmowie z Onetem, że jest to wynagrodzenie za usługi informatyczne, które wykonywał dla Komitetu Społecznego, który był odbiorcą faktury. Ustaliliśmy pewien ryczałt, że niezależnie od tego, ile prac wykonam, kwoty wynagrodzeń nie mogą przekroczyć pewnej kwoty. I tak to było realizowane. Większość tych prac to były różnego rodzaju prace konserwacyjne, naprawcze, organizacyjne itd. Usługi zostały wykonane, faktury zostały wystawione, Komitet przelał pieniądze, uznając wykonanie tych prac, więc trudno stawiać tu jakieś zarzuty - mówi Kijowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • sprawiedliwość 2017-01-05 09:15:26
    Do prawo: Zanim nazwiesz kogoś łachudrą a siebie uczciwym Polakiem, dobrze się zastanów bo może jest dokładnie odwrotnie. Nie gnębią cię cię pytania gdzie podziały sie pieniądze z największej w powojennej Polsce afery SKOK, w której państwo wtopiło 4,5 miliarda zł? Albo z afery telegrafu? Kijowski nie płaci całości alimentów bo stracił dobrze płatną pracę i nie stać go na świadczenie we wcześniejszej wielkości ale tego PISdzielscy dziennikarze juz nie powiedzą.
  • prawo 2017-01-05 07:51:54
    Wreszcie awanturnika i przestępcę za nie płacenie alimentów ktoś rozpracował , teraz powinien jechać do Tuska , który mu pomoże , gdyż jest wybitnym kłamcą ,oszustem i złodziejem , ale cóż się dziwić żył z pieniędzy SB , PO i N , żaden zdrowy Rodak nie uznawał tego przekręta za uczciwego Polaka. Do paki z nim za nie płACENIE ALIMENTÓW I OCHRONKĘ OD KOMORNIKÓW - PRZYJACIÓŁ , BO ZWYKŁEGO I Uczciwego POLAKA gnębią . a ten łachudra ma przywileje i profity. HaŃba dla Państwa Polskiego . że nic nie zrobiło i chroni oszusta i złodzieja w majestacie prawa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA