REKLAMA

Pikietujący przeciwnicy reformy oświaty spotkali się z prezydentem

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2016 18:54
Pikietujący przeciwnicy reformy oświaty spotkali się z prezydentem Według Broniarza prezydent podczas spotkania zastrzegł, że na razie ustawy nie podpisze; trwają jeszcze konsultacje w tej sprawie (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Nadzieja umiera ostatnia, prezydent wysłuchał naszych racji; powiedział, że decyzja jeszcze nie zapadła - powiedziała po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Iwona Babicz z ruchu "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji".

Obecny na tym spotkaniu przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zaapelował do prezydenta o odwagę, a zgromadzeni przed pałacem krzyczeli: "Nie podpisuj!" i "Odwagi!".

Broniarz zapowiedział też, że jeśli prezydent zdecyduje się jednak ustawę podpisać, ZNP będzie wzywał nauczycieli, rodziców i samorządy do sprzeciwu wobec tej "szkodliwej reformy".

Czytaj też: Pikieta przeciwko reformie edukacji

Według Broniarza prezydent podczas spotkania zastrzegł, że na razie ustawy nie podpisze; trwają jeszcze konsultacje w tej sprawie. We wtorek (20 grudnia) ZNP ma przedstawić głowie państwa swoje szczegółowe zastrzeżenia do reformy oświaty. Według szefa ZNP prezydent podczas rozmowy przedstawił też swoją wizję edukacji opartą na modelu 3x4 (cztery lata podstawówki, cztery drugiego etapu edukacji i cztery szkoły średniej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA