REKLAMA

Piotr Buras zdecydował się zrezygnować z prac w Narodowej Radzie Rozwoju

  • Autor: GP
  • 04 grudnia 2015 08:27
Piotr Buras zdecydował się zrezygnować z prac w Narodowej Radzie Rozwoju Ekspert od stosunków polsko-niemieckich Piotr Buras (fot. flickr.com, licencja: CC BY-NC-ND 2.0)

Piotr Buras jest dyrektorem warszawskiego oddziału European Council of Foreign Relations, europejskiego think-tanku naukowego. Swoją rezygnację ogłosił w otwartym liście do prezydenta.

Piotr Buras wysłał list do prezydenta Andrzeja Dudy 3 grudnia. W tekście korespondencji pisze, że był członkiem Rady dla dobra Rzeczpospolitej. Miał nadzieją na porozumienie ponad podziałami partyjnymi będzie w niej możliwe, ze szczególnym uwzględnieniem kompromisu dla polityki zagranicznej. Samo zaproszenie odebrał jako zaszczyt i sygnał, że prezydent chce w Radzie pluralizmu i demokracji.

Swoją rezygnację Piotr Buras uzasadnia słowami:

- Podejmowane przez Pana Prezydenta w ostatnich dniach decyzje dotyczące Trybunału Konstytucyjnego, zwłaszcza przyjęcie ślubowania od sędziów wybranych przez Sejm przed orzeczeniami Trybunału w spornych sprawach dotyczących jego funkcjonowania, wzbudziły mój głęboki sprzeciw. W moim przekonaniu naruszają one konstytucję i prowadzą do podważania roli Trybunału Konstytucyjnego będącego najważniejszym strażnikiem prawa oraz pluralizmu poglądów, wartości i postaw. 

 

List Piotra Burasa do prezydenta Andrzeja Dudy

 

Narodowa Rada Rozwoju

Narodowa Rada Rozwoju jest konsultacyjno-doradczym ciałem działającym przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Za cel stawia sobie budowanie płaszczyzny porozumienia dla Polski i wypracowanie stanowisk wykraczających poza horyzont bieżącej polityki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA