REKLAMA

Piotr Duda o skróceniu wieku emerytalnego: Szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 16 listopada 2016 15:33
Piotr Duda o skróceniu wieku emerytalnego: Szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "S" (fot. PTWP)

• To szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników - ocenił szef Solidarności Piotr Duda po tym, jak Sejm uchwalił ustawę obniżającą wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn.
•  Duda podkreślił, że związek nie wycofuje się z postulatu emerytur stażowych.

"To szczęśliwy dzień dla wszystkich pracowników, dla członków Solidarności, dla nas osobiście, że konsekwencją, merytorycznym uporem doprowadziliśmy do odwórcenia tej złej sytuacji sprzed czterech lat" - podkreślił przewodniczący NSZZ "S" po głosowaniach w Sejmie.

Pytany o inne postulaty związku - uwzględnienie stażu pracy przy prawie do emerytury - przypomniał, że działania nie zakończyły się. "Dziś mamy obniżony wiek emerytalny, jutro zaczynamy przegląd emerytur, aby przedstawić rządowi konkretne propozycje emerytur stażowych. My tego nie odpuszczamy" - zapowiedział.

Duda i Henryk Nakonieczny z prezydium związku byli obecni na sejmowej galerii podczas głosowania nad prezydenckim projektem.

Sejm uchwalił zmiany, zgodnie z którymi od 1 października 2017 r. kobiety będą mogły przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Obecnie wiek emerytalny wydłużany jest do 67 lat - kobiety miały go osiągnąć w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • jaś 2016-11-16 16:51:56
    Panie Duda, dla mnie to nie jest" szczęśliwy dzień." Bo niby dlaczego nowe przepisy miałyby obowiązywać dopiero od 1 października 2017 r. Obniżenie wieku emerytalnego miało nastąpić w ciągu pierwszych 100 dni rządu a nie w ciągu dwóch lat. Dla mnie, a także mężczyzn urodzonych w 1951 r. oraz kobiet urodzonych w 1956 r. to będzie "musztarda po obiedzie" TA USTAWA BĘDZIE PO PROSTU NIC NIE WARTA. Dodam, że pracuję bez przerwy od 17-go roku życia o 01-08-1968 r. czyli 48 lat i 3 m-ce, a do pełnej emerytury musiałbym pracować półtora roku, lub 11 m-cy, jak wejdzie w życie nowa ustawa uchwalona przez PiS. do Czy to aby nie za długo?
  • poznanianki 2016-11-16 15:41:44
    Dziękujemy z Wielkopolski za ten szczęśliwy dzień sprawiedliwości społecznej , pozdrawiamy serdecznie wszystkich z PIS , Pana Prezydenta i posłów Kukiz 15, a to dno szambowe PO i N niech piekło pochłonie razem z tymi milionami skradzionymi z naszego majątku narodowego. Czekamy na dalsze reformy , rozliczenie wszystkich byłych SB , którzy mają wielkie firmy i są wielką elitą , królowie z majątkami na członków rodzony , czas skończyć z tymi niegodnymi ludźmi , którzy skrzywdzili wielu Rodaków , a majątek nasz wspólny sobie przywłaszczyli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA