REKLAMA

Piotr Gliński: Najgorsza rzecz, która mogłaby nas spotkać to zarozumialstwo

  • Autor: pt
  • 22 czerwca 2017 10:06
Piotr Gliński: Najgorsza rzecz, która mogłaby nas spotkać to zarozumialstwo Wicepremier Piotr Gliński. (fot. mat. MKiDN)

- Różnimy się, ale nie przekraczajmy granic, bo jest to destrukcyjne dla polskiej demokracji - zaapelował do opozycji wicepremier Gliński.

- Najgorsza rzecz, która mogłaby nas spotkać to zarozumialstwo. Musimy być pokorni. Wiemy, że jest dużo rzeczy, które trzeba poprawiać. Mogę zapewnić, że ciężko pracujemy. Podjęliśmy się pewnych zadań i je realizujemy – powiedział w rozmowie z wPolsce.pl. wicepremier Gliński, zapytany o dobre dla rządu sondaże.

Wicepremier odniósł się także do zamieszania wokół festiwalu Malta.

- Chcę wyraźnie powiedzieć, że nie jestem przeciwko festiwalowi Malta. Lubię teatr alternatywny, ale w tym wypadku mamy do czynienia z politykiem, ideologiem, prowokatorem - mówił.

Wicepremier mówił też o sprawie festiwalu w Opolu i zamieszaniu, jakie wokół niego miało miejsce. Zapewnił, że nie było żadnej czarnej listy uczestników, chodziło jedynie o to, by nie doszło do prowokacji na scenie.

- Współczesna demokracja posługuje się metodami podnoszenia emocji do temperatur do tej pory niespotykanych. Chodzi o to, by rozbujać tę łódkę - stwierdził.

Piotr Gliński zaapelował także do opozycji:

- Apelowałbym do naszych przeciwników: Różnimy się w wielu ocenach, ale nie przekraczajmy granic, bo jest to destrukcyjne dla polskiej demokracji i dla polskiej kultury demokratycznej. To co teraz zniszczymy, będzie bardzo trudno odbudować przez lata, nawet jeżeli wy będziecie rządzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak Mały 2017-06-22 11:47:04
    Błaha, chacha! Nie ma bardziej zarozumiałych polityków niż PISowcy. Nikt inny nie udziela tak butnych, pozbawionych skromności i często obraźliwych wypowiedzi. Nikt inny nie urządzał konferencji prasowych na których nie można zadawać pytań. Nikt inny tak nie dzieli Polaków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA