REKLAMA

Piotr Liroy-Marzec nie złożył oświadczenia majątkowego

  • Autor: PAP/JS
  • 24 maja 2017 15:10
Piotr Liroy-Marzec nie złożył oświadczenia majątkowego Poseł Piotr Liroy-Marzec (fot.:youtube.com)

Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych wezwała w środę dwóch posłów: Piotra Liroya-Marca (Kukiz'15) oraz Włodzimierza Karpińskiego (PO) do złożenia w terminie 7 dni wyjaśnień w związku z niezłożeniem oświadczeń majątkowych.

Przewodniczący komisji Włodzimierz Bernacki (PiS) podkreślił, że termin składania oświadczeń majątkowych dla posłów i senatorów minął 30 kwietnia. Poinformował, że trzech posłów nie złożyło oświadczeń w tym terminie: Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15), Włodzimierz Karpiński (PO) oraz Michał Wojtkiewicz (PiS).

Bernacki zaznaczył, że Wojtkiewicz złożył już wyjaśnienie w tej sprawie, jednak Liroy-Marzec i Karpiński podobnego wyjaśnienia nie złożyli. Szef komisji regulaminowej zaproponował, aby ws. posła Wojtkiewicza umorzyć postępowania, a wobec Włodzimierza Karpińskiego i Piotra Liroya-Marca wystąpić z ponownym upomnieniem i sugestią, aby złożyli wyjaśnienia w terminie nieprzekraczającym 7 dni.

"Jeśli takich wyjaśnień nie złożą, wtedy będziemy zobowiązani do tego, aby podjąć działania dyscyplinujące" - dodał Bernacki. Wnioski przewodniczącego komisji o umorzenie postępowania wobec Wojtkiewicza i o wystąpienie z ponownym upomnieniem do posłów: Liroya-Marca i Karpińskiego zostały przyjęte jednogłośnie.

Zgodnie z regulaminem Sejmu Posłowie i senatorowie składa się w dwóch egzemplarzach odpowiednio Marszałkowi Sejmu albo Marszałkowi Senatu do 30 kwietnia każdego roku lub do dnia złożenia ślubowania.

Informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania posła albo senatora oraz o miejscu położenia nieruchomości. W razie niezłożenia oświadczenia o stanie majątkowym posłom i senatorom grozi odpowiedzialność regulaminowa oraz utrata, do czasu złożenia oświadczenia, prawa do uposażenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-05-25 10:51:31
    Takie głupawe sformułowanie "grozi". Winno być "automatycznie" albo z urzędu. Wielcy panowie i panie mogą mieć i maja w "d" oświadczenia majątkowe. Biorą się za decydowanie o państwie, a nie potrafią na czas wypełnić swoich oświadczeń albo "zapominają " o wpisaniu majątku o wysokiej wartości. Ja natomiast muszę rozliczyć dokładnie swoje przychody w skabówce, spóźnię się albo pomylę - jestem automatycznie ukarany.
  • Roman Kafel 2017-05-24 15:29:01
    Pan Posel Marzec Liroy...glosno wykrzykiwal od dawna - Co mu sie chce...i nie byla to wcale chec chwalenia sie majatkiem. Posel tez czlowiek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA