REKLAMA

Piotr Misiło, Nowoczesna: Z trzech propozycji ws kredytów walutowych prezydencka jest najrozsądniejsza

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2016 16:05
Piotr Misiło, Nowoczesna: Z trzech propozycji ws kredytów walutowych prezydencka jest najrozsądniejsza Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło ocenił na konferencji prasowej, że zaproponowane przez kluby PO i Kukiz'15 "są niedobre". "Oczywiście Nowoczesna poprzeć ich nie może" - zapowiedział (fot. Facebook)

• Spośród trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych, które rozpatrzy Sejm, prezydencka propozycja jest najbardziej rozsądna - ocenili politycy Nowoczesnej.
• Zadeklarowali, że opowiedzą się za dalszymi pracami nad tym projektem.

Na popołudnie zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych zgłoszonych przez prezydenta oraz kluby PO i Kukiz'15. Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło ocenił na konferencji prasowej, że zaproponowane przez kluby PO i Kukiz'15 "są niedobre". "Oczywiście Nowoczesna poprzeć ich nie może" - zapowiedział.

Według niego, projekt Kukiz'15 "wymyka się logice, ekonomii i prawidłom prawa". "On wywróciłby system prawny Polski do góry nogami. Zakłada bowiem m.in. całkowity zakaz kredytowania w walucie obcej, co przy obecnych przepisach unijnych i polskich, wydaje się zupełnie niemożliwe" - stwierdził polityk Nowoczesnej.

"Projekt PO uzależnia z kolei restrukturyzację kredytów m.in. od liczby posiadanych dzieci, a także wielkości mieszkań, co wydaje nam się już samo w sobie niezgodne z art. 32 konstytucji, mówiących o równym traktowaniu wszystkich obywateli" - powiedział Misiło.

Czytaj też: Budżet 2017, Nowoczesna: Wyższe podatki i głodowe emerytury

Odnosząc się natomiast do prezydenckiej propozycji poseł nowoczesnej stwierdził, że "również nie należy ona do najlepszych". "W obecnej sytuacji gospodarki Polski jest jednak najbardziej rozsądna i to ten projekt Nowoczesna będzie popierać i kierować do dalszych prac w komisji. Będziemy starali się sprawić, aby zapisy ustawy były jeszcze bardziej korzystne dla kredytobiorców" - poinformował.

Misiło zwrócił uwagę, że projekt prezydenta zakłada m.in. limit kwotowy wynoszący 350 tys. zł, co - jak mówił - w ocenie Nowoczesnej też jest niezgodne z 32. art. konstytucji. "Nie widzimy żadnych powodów, aby taki limit wprowadzać i będziemy na komisji zgłaszać poprawki, aby ten limit zlikwidować" - zapowiedział.

Poseł Nowoczesnej stwierdził też, że bankowcy "dali się uwieść grzechowi chciwości". "Jestem przekonany, że wielu kredytobiorców nabrało się na wasz osób myślenia o tym jakie powinny być banki. Nadużyliście ich zaufania, a to wielu prawych i uczciwych ludzi" - powiedział pod adresem bankowców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA