REKLAMA

Piotr Nowak nowym wiceministrem finansów

  • Autor: dlajol
  • 22 grudnia 2015 12:09
Piotr Nowak nowym wiceministrem finansów Nowy wiceminister finansów Piotr Nowak (z lewej) z początkiem 2015 r. rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia 2015 r. pracował w Money Makers TFI (fot.:mf.gov.pl)

Premier Beata Szydło odwołała Dorotę Podedworną-Tarnowską ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów oraz powołała na to stanowisko Piotra Nowaka.

Piotr Nowak to absolwent Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Przy tym absolwent studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Nowak posiada tytuł CQF - Certificate in Quantitative Finance. Obecnie uczestniczy w podyplomowym programie „International Security" w Stanford University w USA.

Związany z rynkiem finansowym od 2004 r. Najpierw jako diler walutowy w PKO BP, następnie w latach 2005-2006 jako trader w CALYON Corporate & Investment Bank, gdzie odpowiadał za obligacje i instrumenty pochodne na stopę procentową z regionu środkowej i wschodniej Europy. Od 2006 r. do 2010 r., jako vice-president w londyńskim funduszu hedgingowym, należącym do grupy Swiss Re, zajmował się strategią Global Macro, która obejmowała instrumenty dłużne, indeksy giełdowe, instrumenty pochodne oraz waluty ze wszystkich rynków wschodzących.

Nowy wiceminister finansów w okresie 2010-2011 pracował jako prop trader w Espirito Santo Investment Bank Polska, a od 2011 r. do 2014 r. w PKO TFI, jako zastępca dyrektora departamentu zarządzania portfelami papierów dłużnych. Z początkiem 2015 r. rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia 2015 r. pracował w Money Makers TFI.

Ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło jest Paweł Szałamacha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA