REKLAMA

Piotr Samson nowym szefem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lipca 2016 13:44
Piotr Samson nowym szefem Urzędu Lotnictwa Cywilnego eata Szyło powołała Piotra Samsona do okierowania Urzędem Lotnictwa Cywilnego. (Fot. MIB)

Premier Beata Szydło powołała na szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotra Samsona; jednocześnie odwołała z tego stanowiska Piotra Ołowskiego - poinformował resort infrastruktury i budownictwa.

"Polskie lotnictwo, zarówno cywilne, jak i bezzałogowe, intensywnie się obecnie rozwija. Wymaga to opracowania i wdrożenia ram legislacyjnych, stanowiących prawne podstawy funkcjonowania tego sektora. W związku z tym zachodzi potrzeba zmian koncepcyjnych i personalnych w ULC, będącym jednym z najważniejszych lotniczych instytucji w Polsce" - powiedział cytowany przez MiB wiceminister Jerzy Szmit.

Ministerstwo przypomniało, że zgodnie z art. 20 ustawy Prawo lotnicze, prezes ULC jest powoływany przez premiera na wniosek ministra właściwego do spraw transportu, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Czytaj też: Błaszczak: Adam Bodnar jest zaangażowany politycznie

Samson od lat związany jest z branżą lotniczą. Pracował m.in. jako dyrektor marketingu i produktu w PLL LOT. Jest Absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie Przemysłem. Ukończył również m.in. studia MBA na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii.

ULC odpowiada m.in. za nadzór nad lotnictwem cywilnym, wydawanie koncesji, zezwoleń, licencji i certyfikatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA