REKLAMA

Piotr Woźny pełnomocnikiem rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 16 marca 2018 10:40
Piotr Woźny pełnomocnikiem rządu Piotr Woźny i Mateusz Morawicki (fot. KPRM / Twitter.com)

Piotr Woźny został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze”.

"Zgodnie z zapowiedziami z poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powierzył w dniu dzisiejszym Piotrowi Woźnemu funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu Czyste Powietrze. Działanie to ma na celu jeszcze bardziej efektywną realizację jednej z najważniejszych deklaracji z grudniowego expose premiera Morawieckiego dotyczącej naprawy jakości powietrza, którym oddychają Polacy" - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj też: Premier: 17 wiceministrów do dymisji

Jak dodano, będzie to służyć również działaniom naprawczym, które Polska musi podjąć, aby uniknąć płacenia kar po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 22 lutego 2018 r., który stwierdził, że Polska w latach 2007-2015 nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony swoich obywateli przed zanieczyszczonym powietrzem.

"Rząd Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie realizuje działania na rzecz poprawy powietrza, którym oddychają Polacy, nadrabiając w ten sposób wieloletnie zaległości wskazywane już od 2000 r. w kolejnych raportach Najwyższej Izby Kontroli" - podkreśliła Kancelaria.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • WoWa 2018-03-16 12:55:43
    Pełnomocnik jest ok. Jak coś pójdzie nie tak to jest na kogo zwalić winę. PS. Ciekawe jakie ma uprawnienia ?
  • :-) 2018-03-16 11:49:29
    Pewnie zarobi z 15.000 plus dodatki, służbowa fura, telefon i ośmiorniczki / kawior / gratis.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA