REKLAMA

Piotr Zgorzelski: dwie kadencje także dla posłów

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portal Samorządowy
  • 02 marca 2017 09:22
Piotr Zgorzelski: dwie kadencje także dla posłów Poseł Piotr Zgorzelski uważa ograniczanie liczby kadencji w samorządzie za kiepski pomysł. (Fot. : ARC P. Zgorzelskiego)

• Propozycja dwukadencyjności w samorządach  nie podoba się posłowie stronnictwa Piotrowi Zgorzelskiemu, który ocenia, że jeśli chce się ograniczyć kadencje to trzeba to zrobić także w parlamencie.


W Polskim Radiu, w Programie Trzecim poseł PSL Piotr Zgorzelski odnosił się do tematów samorządowych, w tym do dwukadencyjności i poparcia sondażowego PSL. Nie obyło się bez ostrej oceny działań rządu wobec podmiotów samorządowych.

- Prawo i  Sprawiedliwość dewastuje coś, co było wielkim polskim osiągnięciem, dewastuje polski samorząd - stwierdził Zgorzelski.

Polityk przypomniał, że tylko dwa kraje w Europie mają ograniczenie kadencyjności na poziomie samorządów, są to Włochy i Portugalia. Po czym stwierdził, że jeśli mają obowiązywać dwie kadencje to powinny dotyczyć wszystkich reprezentacyjnych stanowisk we władzach. - Jeśli wszyscy to wszyscy, posłowie też.

Więcej na www.portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2017-03-02 10:42:35
    Na ten temat już się wypowiadałam. Gdyby dwukadencyjność w parlemencie zaistniała, wyeliminowała by posłów, którzy jak chorągiewki zmieniają barwy partyjne w zależności, gdzie można spokojnie przesiedzieć i się bogacić na państwowym chlebie. To taka przechowalnia uprzywilejowanych, tacy nowi magnaci, stojący ponad prawem, całkowicie niezależni od woli wyborców.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA