REKLAMA

Piotrowicz: Atak na mnie zrozumiały

 • Autor: PAP/JS
 • 07 grudnia 2016 14:11
Piotrowicz: Atak na mnie zrozumiały Stanisław Piotrowicz (PiS) (fot.:facebook.com)

Zrozumiały jest atak na mnie jako tego, który stał się twarzą zaprowadzania ładu konstytucyjnego - powiedział szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS) w odpowiedzi na zarzuty opozycji dotyczące jego pracy w prokuraturze w latach 80.

"Zrozumiały jest atak na mnie jako tego, który stał się twarzą zaprowadzania ładu konstytucyjnego, z którym państwo źle się czujecie" - powiedział Piotrowicz odnosząc się do wniosku o odwołanie go z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka i wniosku o to, by udzielił informacji na temat jego pracy w prokuraturze w latach 1980-1989.

W środę komisja debatuje nad zapowiadanym przez PiS jako ostatni projektem pod nazwą Przepisy wprowadzające ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK. Te dwie uchwalone już przez parlament ustawy czekają na podpis prezydenta.

Czytaj też: PO i Nowoczesna chce odwołania Piotrowicza, co na to PiS?

Piotrowicz kilka razy próbował odnieść się do zarzutów opozycji, ale poseł PO Robert Kropiwnicki mu przerywał. "Jak pan mówił, nie przeszkadzałem, a pan nie pozwala mi się odnieść" - powiedział szef komisji.

"Bo ja nie kłamałem, a pan kłamie w żywe oczy. Odwraca pan kota ogonem i to jest najgorsze" - odpowiedział Kropiwnicki.

"Pan mnie, jako przewodniczącemu uniemożliwia odniesienie się do tego, o co pan pyta, więc ja zupełnie tego nie rozumiem, o co panu chodzi" - powiedział Piotrowicz i dodał: "Przywołuje pana do porządku".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Prokurator Judei 2016-12-07 14:53:36
  Znowu PZPR ustanawia prawa w tym kraju.
 • John 2016-12-07 14:42:17
  Piotrowicz wszystkich straszy sądami, a kto kieruje sądami ??? ci ludzie sa w stanie oddac dusze diabłu, żeby tylko trzymać władzę. Doczekałem strasznych czasów, biedny ten nasz naród... "nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed i po szkodzie głupi" jaki to nasz wieszcz napisał i kiedy ??? tyle wieków temu wiedział , że do władzy dojdzie PiS.
 • FAUST 2016-12-07 14:42:00
  mister Piotrowicz, wyglądacie jakbyście byli bratem Kryśki P. tyż tacyście ładni, kiedy zaczniecie jadać na miejscu nie wychodząc z "pracy" ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA