REKLAMA

Piotrowicz nie widzi powodów do rezygnacji z mandatu posła: Nie mogę zawieść swoich wyborców

 • Autor: PAP/JS
 • 07 grudnia 2016 19:19
Piotrowicz nie widzi powodów do rezygnacji z mandatu posła: Nie mogę zawieść swoich wyborców Piotrowicz mówił, że dostaje wiele listów, których autorzy "widzą, że jestem obiektem nagonki". (fot. Twitter)

• Stanisław Piotrowicz (PiS) powiedział dziennikarzom, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego.
• "Nie mogę zawieść swoich wyborców" – dodał.
• PO i Nowoczesna chcą, by złożył on mandat poselski.

Pytany na sejmowym korytarzu o sprawę opozycjonisty z PRL Antoniego Pikula, poseł PiS powtórzył, że "nie oskarżał go, a akt oskarżenia złożyła wojskowa prokuratura garnizonowa". "Ten dokument pokażę państwu w najbliższym czasie" - zapowiedział.

Dodał, że wówczas media zdziwią się, tak jak wtedy, gdy zarzucały mu - jak się wyraził - "że prowadziłem śledztwo, którego nigdy nie prowadziłem" (chodzi o śledztwo wobec księdza podejrzanego o molestowanie dziewczynek - red). "Ćwierć prawdy i półprawdy to jest manipulowanie" - powiedział.

Piotrowicz mówił, że dostaje wiele listów, których autorzy "widzą, że jestem obiektem nagonki". "Dlatego, że naruszyłem skutecznie interesy establishmentu III RP i dziś jest punkt kulminacyjny, gdy w grę wchodzi ostatnia, trzecia ustawa o Trybunale Konstytucyjnym - no i w związku z tym tak zaciekły atak na mnie" - oświadczył szef komisji sprawiedliwości, która w środę zakończyła pracę nad ostatnim projektem ws. TK.

"Ale jak widzicie państwo: siły wystarcza, dlatego że prawda stoi po mojej stronie" - dodał. Według niego "przyjdzie czas, kiedy ta prawda ujrzy światło dzienne".

TVN24 ujawnił akta IPN, z których wynika, że Piotrowicz podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o rozprowadzanie ulotek.

PO złożyła wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie Piotrowicza. Andrzej Halicki mówił, że chodzi o "kłamliwe" wypowiedzi Piotrowicza, dotyczące jego pracy w prokuraturze w PRL. Platforma chce też, aby Piotrowicz złożył mandat poselski. "Dokumenty IPN dowodzą wyraźnie, że poseł Piotrowicz kłamie" - podkreślił Halicki. Nowoczesna złożyła wniosek o odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości; domaga się także, aby złożył mandat poselski.

Nie wchodzi w grę odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji - powiedziała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Dodała, że należy poczekać na rozstrzygnięcia sejmowej komisji etyki i wyjaśnienia Piotrowicza. Odnosząc się do zarzutów z materiału TVN24, że mógł on skłamać w Sejmie, odparła: "To są wypowiedzi tylko i wyłącznie medialne. Wiadomo jak się przygotowuje materiały medialne, można różne rzeczy wyciąć, przyciąć, zaprezentować, tak jak pasuje to wydawcom, albo dziennikarzom".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • popis 2016-12-08 11:10:40
  Panie Piotrowicz ,żeby tak na swoich pluć. Trzeba być dopiero kanalią.
 • radar 2016-12-08 10:18:45
  Piotrowicz skłamał w oświadczeniu lustracyjnym więc powinien być usunięty z Sejmu.
 • ? 2016-12-08 09:04:01
  Jak Pan może Towarzyszu Prokuratorze!
 • Obserwator 2016-12-08 08:58:09
  Patrzysz kto tu przemawia z mównicy a to wiecznie żywy Lenin, ubrany w garnitur.
 • Wyborca 2016-12-08 08:39:14
  Już zawiodłeś swoich wyborców, kłamiąc o swojej roli w czasie stanu wojennego. Zwolnij się!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA