REKLAMA

Piotrowicz: Wkrótce prace nad nową ustawą o TK

  • Autor: PAP/JS
  • 12 września 2016 18:39
Piotrowicz: Wkrótce prace nad nową ustawą o TK Piotrowicz relacjonował ponadto, że przedstawił reprezentantom Komisji Weneckiej raport opracowany przez zespół ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego, który pracował pod kierownictwem prof. Jana Majchrowskiego. (fot.:facebook.com)

- Myślę, że w niedługim czasie rozpoczną się prace nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, w oparciu o raport z prac zespołu eksperckiego pod kierunkiem prof. Jana Majchrowskiego - powiedział szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS).

Piotrowicz i szef sejmowej komisji ustawodawczej Marek Ast (PiS) spotkali się po południu z przebywającymi z dwudniową wizytą w Polsce przedstawicielami Komisji Weneckiej - ciała doradczego Rady Europy. KW pracuje obecnie nad projektem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opinia ma zostać przyjęta na plenarnym posiedzeniu Komisji w Wenecji 14 października.

- Odnośnie samej ustawy o TK, to z mej strony padło zapewnienie, że zarówno postulaty opozycji, jak i Komisji Weneckiej, zostały zasadniczo zrealizowane, a pewne modyfikacje również nastąpią podczas prac nad przyszłą ustawą o Trybunale Konstytucyjnym - powiedział dziennikarzom Piotrowicz.

Podkreślił, że lipcowa ustawa o TK miała przede wszystkim na celu "rozwiązanie konfliktu politycznego". - Dziś, w oparciu o raport ekspertów, przygotujemy nową ustawę, która będzie realizowała również i postulaty Komisji Weneckiej - powiedział poseł PiS.

Pytany przez dziennikarzy, kiedy rozpoczną się prace, odpowiedział: "nie wiem, w najbliższym czasie, mam nadzieję".

Piotrowicz relacjonował ponadto, że przedstawił reprezentantom Komisji Weneckiej raport opracowany przez zespół ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego, który pracował pod kierownictwem prof. Jana Majchrowskiego.

- Przedstawiciele Komisji Weneckiej z zadowoleniem ten raport przyjęli. Liczą na to - jak sądzę - tak jak i ja, że mimo wszystko kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego uda się rozwiązać - powiedział szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Ocenił przy tym, że rozmowa z przedstawicielami KW toczona była "w sposób bardzo życzliwy, w atmosferze dialogu". - Komisja Wenecka prezentowała swój punkt widzenia, w szczególności zadawała pytania co do rozwoju sytuacji wokół TK, w szczególności jakie są zamierzenia parlamentu w tej mierze - powiedział poseł PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA