REKLAMA

PiS do Schetyny: Zawieś prezydent Warszawy w prawach członka PO

  • Autor: PAP/GP
  • 26 sierpnia 2016 14:25
PiS do Schetyny: Zawieś prezydent Warszawy w prawach członka PO Zawieszanie członków PO w organizacjia jest możliwe dla lidera Platformy. Teraz jest nim Grzegorz Schetyna. (fot.:twitter.com)

• Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność za patologie i nieprawidłowości związane z warszawską reprywatyzacją - ocenił poseł PiS Jarosław Krajewski.
• Jak dodał, szef PO Grzegorz Schetyna powinien ją zawiesić lub usunąć z partii.

"Ocena co do odpowiedzialności politycznej Hanny Gronkiewicz-Waltz jest jednoznaczna. To Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie patologie i nieprawidłowości, związane z warszawską reprywatyzacją, jakie miały miejsce w latach 2007-2016" - powiedział Krajewski w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, urzędnik, który zdecydował o zwrocie działki przy ulicy Chmielna 70 "działał z upoważnienia i na podstawie pełnomocnictwa prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz". "Wszystko na to wskazuje, że Gronkiewicz-Waltz miała pełną wiedzę, co do tego, jak wygląda kwestia reprywatyzacji tej działki" - mówił poseł PiS.

Krajewski zadał też publiczne pytanie szefowi PO Grzegorzowi Schetynie, jakie konsekwencje zamierza wyciągnąć wobec Gronkiewicz-Waltz. "Czy już dzisiaj zareaguje i zawiesi w prawach członka PO panią Gronkiewicz-Waltz lub usunie ją z ugrupowania. Nie może być tolerancji dla nieprawidłowości, patologii i takich zdarzeń, które bulwersują nie tylko mieszkańców Warszawy" - podkreślił poseł PiS.

Kontrowersje wzbudza sprawa zwrotu w prywatne ręce działki obok Pałacu Kultury; jej dawny adres to Chmielna 70, a wartość nawet 160 mln zł. Została zwrócona, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie.

"To niezwykle bulwersujące i skandaliczne zachowania, które nie byłyby możliwe bez braku determinacji i bierności Hanny Gronkiewicz-Waltz" - zaznaczył Krajewski.

Prezydent Warszawy poinformowała w piątek, że zdecydowała o rozwiązaniu Biura Gospodarki Nieruchomościami i zwolnieniach dyscyplinarnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-08-28 11:18:45
    Niby za co zawieść Hannę Gronkiewicz-Waltz zawiadomiła Prokuraturę lokalną o nieprawidłowościach związanych z tzw reprywatyzacją Warszawy po czym, Prokuratorzy kolesie PiSuarów umorzyli w przedmiotowej sprawie postępowanie. Sprawa może być wznowiona jedynie przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, lecz ten ucieka od tematu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA