REKLAMA

PiS jest zwolennikiem ograniczenia handlu w niedziele

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 17:21
PiS jest zwolennikiem ograniczenia handlu w niedziele PiS jest zwolennikiem tego, żeby - jeśli nie w całości, to przynajmniej w części - ograniczyć handel w niedziele (fot.: PTWP)

• PiS jest zwolennikiem tego, żeby - jeśli nie w całości, to przynajmniej w części - ograniczyć handel w niedziele - zadeklarowała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• Dodała, że decyzję o ew. poprawkach do projektu dot. zakazu handlu w niedziele PiS podejmie po dyskusji w komisji.

Mazurek była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy PiS poprze projekt ustawy zakazujący handlu w niedziele.

- Na pewno będziemy popierać ten projekt w takim zakresie, że będziemy go kierować do komisji. Po dyskusji, która tam zapadnie, będziemy podejmować te wnioski, czy ten projekt popieramy w całości takim, jakim on jest, czy też będziemy wnosić do niego jakieś poprawki - powiedziała Mazurek.

- Ale nie ukrywam tego, że jesteśmy zwolennikami tego, żeby przynajmniej - jeśli nie w całości - to w części, tak jak to jest w różnych krajach europejskich, handel w niedzielę ograniczyć - dodała rzeczniczka klubu PiS.

Czytaj też: PSL chce, żeby handel w niedzielę był możliwy do godz. 12

Mazurek podkreśliła, że projekt ustawy zakazujący handlu w niedziele to inicjatywa obywatelska. - A my deklarowaliśmy, że projektów obywatelskich nie odrzucamy - powiedziała rzeczniczka klubu PiS.

Zaznaczyła, że nie zgadza się z argumentami przeciwników ograniczenia handlu w niedziele mówiących o utracie miejsc pracy.

- Kiedy ustalaliśmy dni wolne od pracy - święta, też były takie argumenty. Po czym okazało się, że nie jest prawdą, że ludzie są zwalniani czy że spada wielkość obrotów. Wręcz odwrotnie - ta wielkość się zwiększała, mówił o tym wielokrotnie, publicznie minister Kowalczyk - powiedziała Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA