REKLAMA

PiS: Konwencja PO pokazała miałkość intelektualną największej partii opozycyjnej

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 14:34
PiS: Konwencja PO pokazała miałkość intelektualną największej partii opozycyjnej Łukasz Schreiber (fot. Facebook)

Konwencja Platformy Obywatelskiej pokazała wielką miałkość intelektualną i programową największej partii opozycyjnej; PO nie ma żadnych realnych nowych pomysłów, nie ma żadnej odpowiedzi na program PiS - ocenił poseł PiS Łukasz Schreiber.

Podczas niedzielnej (2 października) konwencji Platformy Obywatelskiej lider tej partii Grzegorz Schetyna zapowiedział m.in. likwidację IPN i CBA, a także zapisanie kompromisu aborcyjnego w konstytucji oraz reformę programu 500+.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiedzi te skomentował poseł Schreiber. - Wczorajsza konwencja Platformy pokazała nam wszystkim wielką miałkość intelektualną, miałkość programową w toczonej debacie największej partii opozycyjnej - mówił.

- PO nie ma żadnych realnych nowych pomysłów, nie ma żadnej odpowiedzi na program PiS. Mamy za to zupełnie zdumiewające zapowiedzi - dodał.

Polityk PiS uważa, że pierwszą z takich propozycji jest likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej. - To jest rzecz niebywała, bo ta instytucja zajmuje się nie tylko ściganiem zbrodni komunistycznych, ale i propagowaniem wśród młodzieży wielu postaw. Zajmuje się pokazywaniem bohaterów narodowych, zajmuje się kwerendą badawczą - powiedział.

Odniósł się też do zapowiedzi likwidacji CBA. - To kolejna zupełnie niejasna historia. Czy to dlatego, że CBA prowadzi także sprawy związane z wielkim aferami korupcyjnymi, gdy chodzi o warszawski magistrat? - zastanawiał się Schreiber.

- Jak to się stało, że przez 8 lat rządów PO-PSL Instytut Pamięci Narodowej i CBA były właściwymi, dobrymi organami, a dzisiaj się stały antyobywatelskimi? - pytał.

Polityk PiS przypomniał też, że b. premier i poseł PO Ewa Kopacz twierdziła niedawno, iż po 2 października będzie jasne, kto stoi na czele opozycji. - Trudno mi powiedzieć, czy nie odnosiła się do jakiejś wewnętrznej walki w PO, bo patrząc na dzisiejsze sondaże wiele można powiedzieć, ale nie to, by to PO stała na czele opozycji - skwitował Schreiber.

W sondażu IBRiS dla poniedziałkowej Rzeczpospolitej poparcie dla Platformy deklaruje 13 proc. badanych. To daje jej trzecie miejsce, za drugą Nowoczesną - 25 proc. i pierwszym PiS - 29 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA