REKLAMA

PiS: Macierewicz najlepszym szefem MON po 1989 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 11:39
PiS: Macierewicz najlepszym szefem MON po 1989 r. Wiceszef komisji obrony Wojciech Skurkiewicz (fot. facebook)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz jest najlepszym ministrem biało-czerwonej drużyny Beaty Szydło i najlepszym ministrem obrony po 1989 r. - powiedział w Sejmie w imieniu PiS wiceszef komisji obrony Wojciech Skurkiewicz.

Występując w debacie na wnioskiem o wotum nieufności dla szefa MON, Skurkiewicz zwrócił uwagę, że w tym tygodniu w Warszawie odbędzie się szczyt NATO. "Eksperci uważają, że to jest najważniejsze wydarzenie po zimnej wojnie i jesteśmy dumni, że ono odbędzie się w Polsce" - powiedział poseł PiS.

"Będą podejmowane decyzje szczególne dla bezpieczeństwa naszego kraju, a my w parlamencie na wniosek totalnej opozycji rozpatrujemy wniosek w sprawie odwołania ministra obrony narodowej. Ministra obrony narodowej, który jest najlepszym ministrem biało-czerwonej drużyny Beaty Szydło" - podkreślił Skurkiewicz. Nazwał Macierewicza najlepszym ministrem obrony narodowej po 1989 r.

Jak mówił, działania szefa MON są nakierowane na naprawę tego, co PO zniszczyła przez osiem lat. "Pozbawiliście nas jako Polaków możliwości obronnych. My w tej chwili odbudowujemy to" - mówił poseł PiS, zwracając się do przedstawicieli PO.

Podkreślił, że dyskusja nad wotum nieufności nie powinna się odbywać na trzy dni przed szczytem. Ocenił, że wniosek o odwołanie ministra jest kompromitujący dla PO jako klasy politycznej. "Jest to wniosek złożony wbrew polskiej racji stanu i musimy o tym głośno tutaj w parlamencie mówić. Te działania, wasze działania są skierowane przeciwko Polsce, Polakom, a także bezpieczeństwu naszego kraju i narodu" - ocenił Skurkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • eugeniusz 2016-07-05 13:05:10
    Powiedział co wiedział... Sorry, co Mu nakazano. Ale, to Poseł z Radomia! Rozumiemy, tu Pan Macierewicz może wiele. Stwierdził, że "kupiono" (vel: nabyto) broń bez nabojów, a teraz Pan Skurkiewicz może wracać do Radomia i opowiadać, że robotę to MY mamy zapewnioną. Czyli: poselska klasyka polska. Z czego się śmiejecie wyborcy? Z ..... się śmiejecie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA