REKLAMA

PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo? Jurgiel: To kłamstwo!

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 09 sierpnia 2016 09:29
PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo? Jurgiel: To kłamstwo! Szef resortu rolnictwa kłamstwem określił opinię Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którą PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo (Fot. MRiRW)

• Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, kolejny raz odpiera zarzuty wytaczane pod jego adresem przez polityków opozycji.
• Szef resortu rolnictwa kłamstwem określił opinię Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którą PiS nie ma pomysłu na polskie rolnictwo.

W ubiegłym tygodniu Artur Dunin, poseł Platformy Obywatelskiej i członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w negatywny sposób odniósł się na łamach naszego portalu do polityki rolnej prowadzonej przez obecną większość parlamentarną. 

Dunin podkreślił, iż Prawo i Sprawiedliwość nie ma pomysłu na polskie rolnictwo, przez co szkodzi polskiej racji stanu.

Do tych zarzutów postanowił się odnieść bezpośrednio minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. W komentarzu przesłanym do naszej redakcji szef resortu rolnictwa określił jej mianem kłamstwa. 

- Poseł Artur Dunin z Platformy Obywatelskiej wcielił się w rolę komentatora polityki rolnej rządu Prawa i Sprawiedliwości, i - jak się zdaje – powinien być kompetentny, dobrze zorientowany, ponieważ jest członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego oceny, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma pomysłu na polskie rolnictwo są kłamstwem upowszechnianych przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. W odróżnieniu od poprzedniej ekipy PO-PSL, nasz rząd posiada dokładnie opisaną i sprecyzowaną politykę rolną, w ścisłym powiązaniu z polityką wobec obszarów wiejskich. W resorcie rolnictwa powstał program działań na lata 2015- 2019, który jest konsekwentnie realizowany - zauważa Krzysztof Jurgiel.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kotjara 2016-08-09 09:47:01
    Oczywiście pan Jurgiel bystrzak, nad bystrzaki ma racje, brak polityki to też polityka, a jak jest rozpisana na kilka lat, to już nie można mówić o jej braku!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA