REKLAMA

PiS: Nie ma powodu, żeby używać siły wobec protestujących

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 10:09
PiS: Nie ma powodu, żeby używać siły wobec protestujących Według Terleckiego protest powinien zakończyć się trzy tygodnie temu (fot.: youtube.com)

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki uważa, że nie ma żadnego powodu, żeby używać siły wobec protestujących na sali obrad posłów. Jak dodał, jest przekonany, że część opozycji sama opuści salę plenarną.

Terlecki pytany w czwartek (12 stycznia) przez dziennikarzy w Sejmie, czy jest możliwe użycie wariantu siłowego, aby wyprowadzić protestujących posłów z sali plenarnej, odpowiedział: "W tej chwili widziałem dwóch panów zaspanych trochę, siedzących tam na sali". Ocenił, że nie ma żadnego powodu, żeby używać wobec nich siły.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki był także pytany,czy upoważnienie przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego komendanta Straży Marszałkowskiej do występowania do instytucji państwowych z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy w zakresie realizacji przez Straż zadań z zakresu ochrony Sejmu i Senatu, nie otwiera drogi do rozwiązania siłowego. Terlecki podkreślił, że "nie otwiera".

Czytaj też: Zarząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje, co dalej z protestem w Sejmie

"Straż jest po to, żeby w razie potrzeby użyć siły, ale na pewno nie ma żadnego powodu, żeby używać w tej chwili" - zaznaczył. Jak podkreślił, jest przekonany, że część protestującej opozycji sama opuści salę plenarną.

Według Terleckiego protest powinien zakończyć się trzy tygodnie temu. "Okazało się, to cackiem bez sensu i odnoszę wrażenie - po wczorajszych rozmowach z politykami Platformy - że oni już nie wiedzą, po co tam siedzą, ale może dzisiaj coś wymyślą" - wskazał szef klubu PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA