REKLAMA

PiS: nie odwołamy Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości

 • Autor: aw/PAP
 • 09 grudnia 2016 12:07
PiS: nie odwołamy Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (fot.:youtube.com)

• Nie odwołamy Stanisława Piotrowicza (PiS) z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
• Zaapelowała też do Platformy Obywatelskiej, aby zajęła się członkami swojej partii, którzy należeli do PZPR.

Politycy PO: Rafał Grupiński i Andrzej Halicki zaapelowali w piątek (9 grudnia) do Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości. Ich zdaniem, Piotrowicz fałszuje swój życiorys i historię oraz jawnie oszukuje wyborców. Platforma chce też, żeby Piotrowicz złożył swój mandat poselski.

"Nie będziemy odwoływać posła Piotrowicza z funkcji przewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka, nie przyłożymy do tego ręki" - powiedziała Mazurek.

Jak oceniła, Platforma powinna zająć się swoimi sprawami i członkami swojej partii, którzy należeli do PZPR. "A najlepiej niech się w ogóle zdelegalizuje skoro twórcą Platformy był członek PZPR i - jeśli dobrze pamiętam - tajny współpracownik służb PRL" - zaznaczyła posłanka. Jednym z założycieli PO był Andrzej Olechowski.

Nowoczesna złożyła w środę wniosek o odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości, natomiast Platforma - wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie Piotrowicza.

Czytaj też: Piotrowicz: Atak na mnie zrozumiały

Posłowie opozycji przywoływali w ostatnich dniach kwestię pracy Piotrowicza w prokuraturze w latach 80. i pytali go o sprawę opozycjonisty z czasów PRL, działacza "S" Antoniego Pikula. TVN24 podał, że dotarł do akt IPN, z których wynika, że Piotrowicz, podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko Pikulowi - który został oskarżony w stanie wojennym o nielegalne rozprowadzanie ulotek.

W odpowiedzi na zarzuty opozycji dotyczące jego pracy w prokuraturze Piotrowicz powiedział, że to "zrozumiały atak" na niego "jako tego, który stał się twarzą zaprowadzania ładu konstytucyjnego". "To jest nieprawda, manipulacja i kłamstwo" - mówił Piotrowicz. "Nikogo nie oskarżałem z opozycjonistów, a niektórzy zawdzięczają mi wolność" - przekonywał.

Piotrowicz powiedział też, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego. "Nie mogę zawieść swoich wyborców" - wyjaśnił. 

mrr/ par/

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • age 2016-12-10 16:27:24
  Wreszcie decyzja z jajami ! Tak trzymać !
 • popis 2016-12-10 10:49:51
  Co wiedzą na ten temat pracownicy pionów operacyjnych SB. Proszę nie usuwać komentarzy ,które są zgodne z regulaminem.
 • tabran 2016-12-09 21:44:28
  Do Zatrudnię Dzierżyńskiego: Poczekajmy jeszcze trochę, a Piotrowicz dostanie co najmniej Złoty Krzyż Zasługi (Brązowy już ma)
 • Zatrudnię Dzierżyńskiego 2016-12-09 12:47:08
  Wałęsa wiedział co robi wywalając Kaczyńskich na zbity pysk. Dla władzy Prezes jest gotowy nawet na zatrudnienie indywiduum, któremu żaden prawdziwy opozycjonista z czasów prawdziwej "Solidarności" za żadne skarby nie podałby ręki.
 • Pisokomunopraworządność 2016-12-09 12:40:09
  Przecież potrzebny jest ktoś kto pamięta tamte metody, prawo procedury. Po co PIS ma to wymyślać na nowo. Coraz bardziej postępowanie rządzących przypomina to sprzed okrągłego stołu i sejmu kontraktowego. PIS jest coraz bardziej wiodąca siłą narodu (czy tego naród chce, czy nie) a Towarzysz Prokurator dzielnie w tym pomaga.
 • Prawodawca Komunistyczny 2016-12-09 12:19:00
  Jaka rządząca partia, takie Prawo i Sprawiedliwość.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA