REKLAMA

PiS: Obronimy ministra Jurgiela. PSL spali się ze wstydu

  • Autor: PAP
  • 24 czerwca 2017 19:32
PiS: Obronimy ministra Jurgiela. PSL spali się ze wstydu PSL zapowiedziało, że w najbliższych dniach złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. ( fot.twitter.com/PremierRP)

- Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela na ma żadnych szans powodzenia, obronimy ministra. Debata w Sejmie będzie świetną okazją, aby przypomnieć, jak PSL dewastowało polską wieś - powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek.

PSL zapowiedziało, że w najbliższych dniach złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, powodem jest "ogrom zaniedbań i niedopełnienia obowiązków", które wynikają z pełnienia tej funkcji. Jak powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, podpisy pod wnioskiem są już zebrane i zostanie on złożony w "najbliższych dniach", przed rozpoczęciem kolejnego posiedzenia Sejmu.

Zdaniem Mazurek, PSL "dewastowało polską wieś, tolerowało sprzedaż ziemi spekulantom i podwyższyło wiek emerytalny rolnikom". - Przypomnimy (podczas sejmowej debaty) o spadku cen produktów rolnych, nepotyzm w agencjach rolnych i kryzys z programem do wypłaty dopłat - podkreśliła.

- To wszystko przypomnimy i obronimy ministra Jurgiela, PSL spali się ze wstydu, składając taki wniosek - przekonywała Mazurek. Jak oceniła, wniosek nie ma żadnych szans powodzenia.

Zarzuty, jakie ludowcy stawiają ministrowi rolnictwa dotyczą m.in. zaniedbań w obszarze rozwoju wsi i polskiego rolnictwa. Kosiniak-Kamysz mówił o niewystąpieniu do Unii Europejskiej o podwojenie dopłat dla rolników. "To była sztandarowa obietnica, dzięki której polska wieś została uwiedziona przez PiS" - stwierdził szef PSL.

Jego zdaniem, Jurgiel dopuścił się też zaniedbań w związku ze sprawą występowania przypadków afrykańskiego pomoru świń. Ponadto - mówił Kosiniak-Kamysz - szef resortu rolnictwa podjął również "fatalną decyzję o podniesieniu wieku emerytalnego dla najciężej pracujących, dla polskich rolników".

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawica 2017-06-26 15:12:06
    W tym przypadku PSL pomaga Premier Beacie Szydło jeśli chodzi o odwołanie obecnego Ministra Rolnictwa ze stanowiska, pytanie czy kiedy tępaki połapią się o co chodzi?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA