REKLAMA

PiS: Premier nie przewiduje rekonstrukcji rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 04 kwietnia 2017 15:21
PiS: Premier nie przewiduje rekonstrukcji rządu Na briefingu szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego oraz rzeczniczkę PiS pytano o to, czy jest planowana rekonstrukcja rządu. (fot.:facebook.com)

- Z tego, co wiemy, pani premier Beata Szydło nie przewiduje rekonstrukcji rządu. To, co się dzisiaj rozgrywa w przestrzeni medialnej to tylko i wyłącznie próba wywołania jakiejś awantury związanej z rzeczą, która nie istnieje - oceniła rzecznik PiS Beata Mazurek.

Na briefingu szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego oraz rzeczniczkę PiS pytano o to, czy jest planowana rekonstrukcja rządu.

Dziennikarze przytaczali m.in. poniedziałkową wypowiedź marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z radia Zet: "intuicja podpowiada mi, że być może dojdzie do płytkiej rekonstrukcji rządu". Do świąt niczego jednak nie będziemy robili - dodał Karczewski.

"Nie ma na razie żadnej perspektywy rekonstrukcji w tej chwili. W związku z wotum nieufności na pewno żadna rekonstrukcja nie jest planowana" - powiedział Terlecki.

Mazurek zauważyła, że "intuicja może mylić i z pewnością nie jedną osobę myliła". "Natomiast o rekonstrukcji rządu - o tym, czy ona będzie i kiedy ona będzie, to o tym naprawdę nie decydują ani marszałek Karczewski ani opozycja, i o tym decyduje tylko i wyłącznie pani premier" - podkreśliła rzeczniczka PiS.

"I z tego, co państwo wiecie i my wiemy, pani premier rekonstrukcji nie przewiduje. Więc to się dzisiaj rozgrywa w przestrzeni medialnej, o co pytacie. To jest tylko i wyłącznie próba wywołania jakiegoś sporu, jakiejś awantury związanej z rzeczą, która tak naprawdę nie istnieje" - dodała posłanka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA