REKLAMA

PiS: Referendum ws. odwołania prezydent stolicy może mieć bardzo istotne znaczenie

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 14:05
PiS: Referendum ws. odwołania prezydent stolicy może mieć bardzo istotne znaczenie Senator PiS Jan Maria Jackowski (fot. mat. pras.)

• Referendum ws. odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz może mieć bardzo istotne znaczenie, może doprowadzić do wyborów - uważa senator PiS Jan Maria Jackowski.
• PiS kolejny raz zaapelowało do prezydent Warszawy o podanie się do dymisji.

Wniosek o referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz złożyło Stowarzyszenie obywatelskie "Oburzeni". Prezydent ma dwa tygodnie na poinformowanie, ile podpisów należy zebrać pod wnioskiem, będzie to wynikało z liczby głosujących w ostatnich wyborach na prezydenta stolicy.

Jackowski pytany przez dziennikarzy na czwartkowym briefingu w Sejmie, czy wniosek o referendum to dobry pomysł odpowiedział, że "jeżeli grupa obywateli składa taki wniosek, to uznaje, że jest to dobry pomysł". Zdaniem senatora referendum może mieć bardzo istotne znaczenie, może doprowadzić do wyborów. Jednak, jak podkreślił, "tego w tej chwili nie wiemy, ponieważ ileś warunków musi zostać spełnionych".

Czytaj też: W Sejmie prezydencki projekt zwiększający ochronę dzieci

- Droga do referendum jest jeszcze daleka, ponieważ trzeba zebrać podpisy, zarejestrować komitet. Następnie, jeżeli już by się miało referendum odbyć, to musi być odpowiednia frekwencja, żeby miało skutki prawne - zauważył. - W związku z powyższym w tej chwili przedwcześnie jest, żeby oceniać przyszłość pani Hanny Gronkiewicz-Waltz - zaznaczył Jackowski.

Według senatora wniosek "Oburzonych" to przykład korzystania z praw obywatelskich. - Obywatele, mieszkańcy Warszawy, mogą w sposób opisany prawem zajmować stanowisko ws. ważnych kwestii. Grupa obywateli, czy stowarzyszenie wykorzystuje taką ścieżkę - mówił.

- Apelujemy do statutowych władz Platformy, żeby zajęły poważne stanowisko polityczne względem pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, a do samej prezydent apelujemy o to, żeby zachowała się jak osoba profesjonalna i w takiej sytuacji, wobec takich zarzutów, które zostały sformułowane w sferze publicznej, żeby podała się do dymisji - powiedział senator PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS = PZPR 2016-09-09 08:05:41
    na miejscu PiS ja już dawno oddałabym wladzę .. i nie namawiała nikogo do tego Jackowski rezygnuj z mandatu senatora za głupie gadki Macierewicz za wypłaty "smoleńskie" , którzy zginęli w wycieczceREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA