REKLAMA

PiS: Reforma edukacji wszechstronna, przemyślana, oczekiwana przez Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 17:47
PiS: Reforma edukacji wszechstronna, przemyślana, oczekiwana przez Polaków Marzena Machałek, posłanka PiS (fot. facebook)

• Reforma systemu edukacji jest wszechstronna, przemyślana i bardzo oczekiwana przez Polaków - oceniła wiceszefowa sejmowej komisji edukacji Marzena Machałek (PiS).
• Jej zdaniem, zmiany nie są rewolucyjne, a ewolucyjne.

Machałek oceniła, że zmiany w systemie edukacji, które zaprezentowała minister Zalewska, były "bardzo szczegółowe i wielonurtowe". - To wszechstronna, mocno przemyślana reforma, bardzo oczekiwana przez Polaków, ponad 60 proc. naszych rodaków oczekuje likwidacji gimnazjów - zaznaczyła.

Według niej gimnazja nie sprawdziły się w polskim systemie edukacji, ponieważ - przekonywała - zamiast wyrównywać szanse prowadziły do segregacji młodzieży na lepszą i gorszą. - Gimnazja stały się często siedliskiem niedobrych zjawisk wychowawczych - podkreśliła posłanka PiS.

Czytaj też: Zalewska: W roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już rekrutacji do gimnazjum

Zdaniem Machałek, zmiany w systemie edukacji nie są rewolucyjne. - To zmiana ewolucyjna, która pozwoli w sposób bardzo łagodny dostosować się samorządom do nowej rzeczywistości i do nowej struktury, będzie tutaj duża wolność i duża swoboda - przekonywała. Jak oceniła, "operacja będzie bezbolesna", nie doprowadzi też do żadnego bałaganu organizacyjnego.

- Mamy bardzo jasno przedstawioną mapę drogową - kiedy podstawy programowe, do kiedy samorządy mają przygotować uchwały, które będą porządkować sieć szkół - powiedziała posłanka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA