REKLAMA

PiS: Rezolucja nie ma większego znaczenia

  • Autor: PAP/JS
  • 14 września 2016 17:46
PiS: Rezolucja nie ma większego znaczenia Łukasz Schreiber (fot. Facebook)

• - Patrzymy na przyjętą przez PE rezolucję nt. sytuacji w Polsce bez większych emocji, bo nie ma ona większego znaczenia - mówił Łukasz Schreiber (PiS).
• Dodał, że PiS patrzy na wtorkową debatę w PE z ubolewaniem, bo są ważniejsze problemy, m.in. kryzys po Brexicie czy problem imigrantów.

- To, że ta rezolucja nie ma konsekwencji prawnych, to jest oczywiste - podkreślił poseł PiS Jacek Sasin. Jak dodał, PiS postrzega rezolucję, jako "element walki politycznej z polskim rządem, z Polską".

Sasin ocenił, że przychylenie się do oczekiwań części elit europejskich, które - jego zdaniem - promują rezolucję "jest po prostu niemożliwe, bo to oznaczałoby zakwestionowanie porządku konstytucyjnego w Polsce".

Czytaj też: Opozycja komentuje rezolucję o Polsce

- Oczekiwanie, że my dzisiaj uznamy, że Polska jest krajem, który nie szanuje swojego systemu prawnego, nie szanuje swoich instytucji demokratycznych, nie szanuje swojej konstytucji, tylko po to, żeby spełnić jakieś niezrozumiałe dla nas oczekiwania urzędników europejskich, jest oczekiwaniem, które nie może być spełnione - zaznaczył Sasin.

Łukasz Schreiber ocenił, że dyskusję w PE trudno nazwać debatą. "To były oświadczenia liderów frakcji, nie było interakcji" - podkreślił poseł. Jak dodał, PiS patrzy na rezolucję "bez większych emocji", bo - jak ocenił - "nie ma ona większego znaczenia".

Poseł zauważył, że "dziś faktycznie jest o czym debatować w Parlamencie Europejskim".

- Dziś faktycznie Komisja Europejska ma problemy do rozwiązania - dodał. Wśród tych najważniejszych wymienił: kryzys przywództwa w Unii, kryzys w strefie euro, kryzys związany z Brexitem, sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej, sytuację w Ankarze i - jego zdaniem największy problem - islamskich imigrantów.

- To są rzeczywiste i realne problemy. Jeśli ktoś uważa, że my dzisiaj największym problemem jest stan demokracji w Polsce, tzn. że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości - stwierdził

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Iza 2016-09-14 22:43:06
    Byc moze nie nalezy sie przejmowac, ale w dyskusjach z Niemcami slyszy sie zarzut, ze Polska korzysta z nadwyzek unijnych, a nie przestrzega praw i nie chce pomoc uchodzcom. Ciekawe kto wezmie odpowiedzialnosc, jezeli UE rzeczywiscie wprowadzi sankcje i nie bedzie pieniedzy na realizacje projektow lub na subwencje dla rolnikow.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA