REKLAMA

PiS: Robocze zmiany w rządzie służą osiągnięciu lepszych wyników

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2016 18:35
PiS: Robocze zmiany w rządzie służą osiągnięciu lepszych wyników Zmiany w rządzie są robocze, nie kosmetyczne, ani rewolucyjne - podkreślił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot.:facebook.com/posel.bmazurek)

• Zmiany w rządzie są robocze, nie kosmetyczne, ani rewolucyjne - podkreślił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
• Dodał, że zmiany te mają służyć osiągnięciu "jeszcze lepszych wyników niż dotąd".

Najważniejszą z zaprezentowanych przez premier Beatę Szydło zmian w Radzie Ministrów jest odwołanie ministra finansów Pawła Szałamachy i powierzenie tej funkcji wicepremierowi, ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu, który ma łączyć stanowiska szefa MR i MF. Morawiecki stanie też na czele Komitetu Ekonomicznego, którego utworzenie zapowiedziała premier.

- Rząd pracuje, wydaje mi się, że przez te 10 miesięcy zrobił więcej niż rząd PO i PSL-u przez 8 lat, więc pewne zmiany oczywiście muszą następować w toku pracy, one wynikają wyłącznie z doświadczeń i kompetencji ministrów i współpracy całego rządu - podkreślił Terlecki na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki obejmując również stanowisko ministra finansów bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za całą sferę gospodarczą.

- Mówiliśmy tak jeszcze zanim powstał nasz rząd, że będziemy koncentrować się na sprawach gospodarczych i będziemy sprawy gospodarcze koncentrować w takim ośrodku władzy, który będzie sprawnie tą gospodarką zarządzał - taki ośrodek właśnie powstał w obrębie rządu i pan wicepremier Morawiecki stoi na jego czele - podkreślił wicemarszałek.

Czytaj też: PSL: Rekonstrukcja rządu pozorna; Morawiecki będzie miał problemy z koordynacją resortów

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek podkreśliła, że dziwią ją komentarze dotyczące zmian w rządzie. - W rządzie AWS-u już taka decyzja była i nikt wtedy kompetencji czy uprawnień pana Balcerowicza nie kwestionował - zauważyła.

- My wielokrotnie mówiliśmy o tym, że chcemy wyciągnąć Polskę z pułapki średniego rozwoju gospodarczego i tylko połączenie ministra finansów i ministra rozwoju taką szansę daje - dodała posłanka.

Jak oceniła, rząd PiS to rząd ludzi kompetentnych i uczciwych. - Jak widzicie państwo nie pocimy się jak politycy PO, którzy wymieniali swój rząd po licznych aferach, a nie po ocenie czy oczekiwaniach realizacji programów przez Polaków - powiedziała Mazurek.

- Idziemy z dumnie podniesioną głową i będziemy nasz program realizować bez względu na to, jak zmiany personalne w rządzie będzie oceniała opozycja - zapowiedziała rzeczniczka klubu PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA