REKLAMA

PiS: w okręgu lubelskim chcemy zdobyć co najmniej osiem mandatów poselskich

 • Autor: PAP
 • 19 września 2015 18:14
PiS: w okręgu lubelskim chcemy zdobyć co najmniej osiem mandatów poselskich Krzysztof Michałkiewicz. Fot. www.krzysztofmichalkiewicz.pl

Prawo i Sprawiedliwość stawia sobie za cel zdobycie większości głosów i co najmniej ośmiu mandatów w okręgu lubelskim w nadchodzących wyborach do Sejmu - powiedział w sobotę przewodniczący Zarządu Okręgu PiS w Lublinie Krzysztof Michałkiewicz.

"Chcemy w tym okręgu - i nie ukrywam takie są oczekiwania kierownictwa partii - osiągnąć wynik przekraczający 50 proc. Jeżeli będzie to osiem mandatów (z 15 do zdobycia - red.), to nie będziemy zbyt zadowoleni, ale to jest to minimum, na które liczymy" - powiedział Michałkiewicz podczas prezentacji kandydatów PiS do parlamentu w okręgu lubelskim.

Michałkiewicz podkreślił, że w wyborach startują wszyscy obecni posłowie z okręgu lubelskiego, liczna grupa samorządowców oraz młodzi ludzie. "Oddajemy najlepsze siły na listę poselską" - powiedział.

Apel o merytoryczną dyskusję 

Michałkiewicz zaapelował do wszystkich kandydujących z różnych ugrupowań o merytoryczną dyskusję w czasie kampanii wyborczej. Odczytana została "Deklaracja Kandydatów Prawa i Sprawiedliwości", w której zobowiązali się oni, że w kampanii "nie zamierzają prowadzić działań dezawuujących politycznych przeciwników". "Niech rozpoczynająca się kampanię w naszym okręgu charakteryzują szacunek dla konkurentów i poważna rozmowa o Polsce" - głosi deklaracja.

PiS w okręgu lubelskim

Listę kandydatów PiS w okręgu lubelskim (nr 6) otwiera czwórka obecnych posłów: Elżbieta Kruk, Krzysztof Michałkiewicz, Gabriela Masłowska i Jarosław Stawiarski. Na piątym miejscu jest starosta janowski Jerzy Bielecki, na szóstym - profesor puławskiego Państwowego Instytutu Weterynaryjnego, Krzysztof Szulowski. Za nim kolejni posłowie Lech Sprawka i Krzysztof Głuchowski, a dalej radny sejmiku wojewódzkiego Artur Soboń i radny miejski Lublina Sylwester Tułajew.

W wyborach do Sejmu w 2011 r. w okręgu lubelskim PiS zdobył 38,58 proc. głosów, co dało tej partii sześć mandatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • GREGORY 2015-09-22 17:57:20
  Z TAKĄ LISTĄ 26 PAZDZIERNIKA PRZEBUDZICIE SIĘ Z RĘKĄ W NOCNIKU, NIKT NA ŁADNE OCZY NA WAS NIE ZAGŁOSUJE.WIĘCEJ PRACY W REGIONACH,WYJSC DO LUDZI POROZMAWIAĆ USCISNĄĆ DŁOŃ ,SPOJRZEĆ W OCZY. AGITKA NA INTERNETACH NIC NIE POMOZE,SPOTY,BROSZURY ETC,,,,,,,
 • antyoszołom 2015-09-20 19:14:51
  Krukowa też będzie? Jeśli tak to ja na począgtek stawiam skrzynkę wódki, niech zapoda tylko numer pokoju poselskiego.
 • Pytalski 2015-09-20 00:27:11
  A mój komentarz wyparował? co było w nim niezgodnego z wizją dziennikarzy parlamentarny.pl Niepochlebnie o pisie się wyraziłem?
 • Arni 2015-09-19 22:25:44
  No chyba oszaleli :), z Elżbietą, Gabrielą w czołówce? Ale serio? A co do apelu i deklaracji to nie będą się skarżyć, użalać? Ale serio? Boże chroń nas przed PiS-em.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA