REKLAMA

PiS: Wniosek PO o odwołanie Macierewicza absurdalny i niedorzeczny

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 12:38
PiS: Wniosek PO o odwołanie Macierewicza absurdalny i niedorzeczny Wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza jest absurdalny, niedorzeczny i bezzasadny - oceniła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek (fot. Beata Mazurek/Facebook)

• Wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza jest absurdalny, niedorzeczny i bezzasadny - oceniła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.
• Jej zdaniem, działanie PO jest nieodpowiedzialne, szczególnie przed szczytem NATO w Warszawie.

"Wniosek (Platformy) jest absurdalny, niedorzeczny i bezzasadny, próbujący wywołać kolejny konflikt przed szczytem NATO, szczytem także ważnym dla nas i dla bezpieczeństwa Europy oraz świata. To najgorszy moment, zupełnie nieuzasadniony" - powiedziała Mazurek dziennikarzom w Sejmie. Według niej, Platforma generuje konflikty, bo nie potrafi powiedzieć Polakom nic ciekawego.

Zdaniem Mazurek, wniosek o odwołanie szefa MON nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego, a Platforma chce zdyskredytować PiS w oczach opinii publicznej. "Ten wniosek realizuje scenariusz Platformy, że będą z nami walczyć nie tylko na ulicach, ale i w Brukseli, teraz chcą zaangażować wszystkich przywódców, którzy będą uczestniczyć w szczycie NATO. To jest działanie nieodpowiedzialne" - stwierdziła Mazurek.

Zobacz też: Sasin: Wniosek o dymisję Macierewicza niepoważny

"Platforma powinna nam dać spokojnie rządzić, spokojnie przeprowadzić szczyt NATO. Nie ma żadnych podstaw ku temu, aby taki wniosek składać w kontekście Antoniego Macierewicza" - mówiła posłanka PiS. Dodała przy tym, że żaden wniosek opozycji o odwołanie ministra nie ma żadnych szans powodzenia.

Pytana, jak ocenia, że wniosek o odwołanie Macierewicza będzie uzasadniał poseł PO Stefan Niesiołowski, Mazurek powiedziała: "Niesiołowski posługuje się bardzo kwiecistym językiem, być może Platformie zależy na tym, żeby ten kwiecisty język przebił się do opinii publicznej nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej. Tym gorzej dla Polaków, tym gorzej dla organizacji szczytu NATO, mam nadzieję, że tym gorzej dla Platformy Obywatelskiej".

PO złożyła w poniedziałek wniosek o wotum nieufności wobec Macierewicza. Szef PO Grzegorz Schetyna podkreślił, że złożenie wniosku wynika m.in. z tego, że nie było reakcji na sobotnie wezwanie Platformy, by premier Beata Szydło zawiesiła w pełnieniu obowiązków Macierewicza do czasu wyjaśnienia twierdzeń z publikacji "Gazety Wyborczej" dot. m.in. kontaktów szefa MON z Robertem Luśnią - współpracownikiem służb PRL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA