REKLAMA

PiS: Współpraca Polski i Węgier nadzieją na lepszą przyszłość Europy

  • Autor: PAP/JS
  • 22 września 2017 16:14
PiS: Współpraca Polski i Węgier nadzieją na lepszą przyszłość Europy Po godz. 13. w Sejmie odbyło się spotkanie szefa węgierskiego rządu z prezesem PiS oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim (fot. PiS/twitter)

Spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, pokazało podobną ocenę sytuacji w Europie i na świecie - ocenili politycy PiS. Ich zdaniem, współpraca obu krajów jest "nadzieją na lepszą przyszłość całej Europy".

Po godz. 13. w Sejmie odbyło się spotkanie szefa węgierskiego rządu z prezesem PiS oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. W spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałkowie Sejmu z PiS: Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki.

Po spotkaniu Terlecki ocenił na Twitterze, że "współpraca Polski i Węgier, to nadzieja na lepszą przyszłość dla całej Europy".

Zdaniem rzeczniczki partii Beaty Mazurek, spotkanie w Sejmie z premierem Orbanem, było "bardzo dobre". "Podobna ocena sytuacji w Europie i na świecie. Ciekawe plany na przyszłość" - napisała Mazurek. "Dobra atmosfera i ciekawa rozmowa" - dodała rzeczniczka PiS.

Przed rozmowami w Sejmie, Brudziński stwierdził - również na Twitterze - że Kaczyński i Orban to "wojownicy prawdziwych wartości w Europie".

Premier Orban spotkał się w piątek także z prezydentem Andrzejem Dudą oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Wcześniej szef węgierskiego rządu spotkał się z premier Beatą Szydło. Podczas rozmów zostały poruszone m.in. tematy związane z bezpieczeństwem, Unią Europejską, problemem migracji oraz Grupą Wyszehradzką.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA