REKLAMA

PiS: Zbadanie sprawy Amber Gold ma znaczenie dla poprawnego funkcjonowania instytucji państwa

  • Autor: PAP
  • 06 lipca 2016 18:17
PiS: Zbadanie sprawy Amber Gold ma znaczenie dla poprawnego funkcjonowania instytucji państwa Jak wskazywał poseł 18 tys. Polaków straciło ponad 850 mln zł. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Mimo sygnałów o rażących zaniedbaniach dotyczących Amber Gold instytucje państwa za rządów PO-PSL wykazały się słabością i obojętnością na ludzkie tragedie - mówił w środę (6 lipca) w Sejmie Jarosław Krajewski (PiS) popierając wniosek ws. powołania komisji śledczej ws. Amber Gold.

Jak wskazywał poseł 18 tys. Polaków straciło ponad 850 mln zł. - W jednej chwili tysiące rodzin utraciły oszczędności swojego życia. Nikt z parlamentarzystów nie może być obojętnym wobec dramatycznych doświadczeń poszkodowanych osób, które zostały cynicznie i podstępnie oszukane - powiedział Krajewski podczas sejmowej debaty.

Poseł podkreślił, że komisja powinna w sposób rzetelny wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy. Jego zdaniem w czasach rządów PO-PSL instytucje państwa "całkowicie zawiodły". Jak mówił poprzedni rząd "nie potrafił lub nie chciał właściwie zabezpieczyć interesów obywateli".

- Pomimo wielu sygnałów o rażących zaniedbaniach dotyczących grupy Amber Gold instytucje państwa wykazały się słabością i obojętnością na ludzkie tragedie - powiedział.

Poseł PiS pytał czy istniał "polityczny parasol ochronny dla przestępczej działalności Amber Gold". Jak mówił zbadanie tej sprawy ma fundamentalne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania instytucji państwa.

- Państwo w wykonaniu PO i PSL było budowane na zasadzie, że ma być silne wobec słabych, a słabe wobec silnych. W tej sytuacji Sejm powinien powołać komisję śledczą. Nielegalne działania podejmowane przez osoby związane z Amber Gold to właściwy temat dla nadzwyczajnej komisji sejmowej, która zbada oraz oceni prawidłowość oraz legalność działań podejmowanych przez organy władzy publicznej - podkreślił Poseł PiS.

W środę (6 lipca)  w Sejmie trwa I czytanie projektu uchwały dot. powołania komisji śledczej ws. Amber Gold. Wniosek w tej sprawie złożył klub PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA