REKLAMA

Platforma chce postawić Andrzeja Dudę przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2015 11:36
Platforma chce postawić Andrzeja Dudę przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej Prezydent Duda w ogniu krytyki opozycji (fot. E.Radzikowska-Białobrzewska, prezydent.pl)

PO zapowiada zgłoszenie wniosku o postawienie Andrzeja Dudy przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej. Prezydent ma obowiązek przyjść na takie spotkanie.

Platforma Obywatelska prowadzi ofensywę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i przekonuje, że działania głowy państwa są bezprawne. Politycy partii zapowiadają wręcz pociągnięcie Andrzeja Dudy przez komisję odpowiedzialności konstytucyjnej.

- To jedyna komisja, przed którą prezydent musi się stawić - mówił Sławomir Neumann. Polityk PO podkreślił, że wniosek wymaga takiej samej liczby podpisów poselskich, jak złożenie wniosku o Trybunał Stanu. Polityk dał też do zrozumienia, że ma świadomość iż ich działania mogą mieć charakter czystych gestów. Do realnych decyzji potrzeba zgody większości sejmowej, której PO nie ma.

Sławomir Neumann nie wykluczył, że w dalszej perspektywie prezydent może stanąć nawet przed Trybunałem Stanu.

- Mamy świadomość, że dziś przed Trybunałem Stanu nie stanie żaden polityk Prawa i Sprawiedliwości - oznajmił przewodniczący klubu parlamentarnego PO argumentując, że PiS nie będzie miało większości w nieskończoność.

Źródło: twitter.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • joantek 2015-12-08 14:49:23
    artykuł zasługuje na jeden komentarz: "ujadanie kundelków nie zatrzyma karawany"
  • Obudź się Polsko! 2015-12-08 14:23:21
    Nad podziw obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości są realizowane. Oczekiwany przez społeczeństwo Polskie nowy Rząd jest torpedowany przez Trybunał Konstytucyjny , takie są założenia Po-PSL. Wynik przestępstw poprzedników PO-PSL powyższe potwierdza Wyrok z 03.12.2015roku w sprawie TK. niekonstytucyjnego wyboru 5 sędziów. Nie udało się zawłaszczyć Platformie Obywatelskiej Trybunału Konstytucyjnego.Serdecznie dziękujemy obecnemu składowi Trybunału Konstytucyjnemu za stanowisko prawe w przedmiotowej sprawie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA