REKLAMA

Platforma Obywatelska chce reasumpcji głosowania ws. Stanisława Gawłowskiego

  • Autor: PAP/PSZ
  • 13 kwietnia 2018 17:57
Platforma Obywatelska chce reasumpcji głosowania ws. Stanisława Gawłowskiego Poseł Stanisław Gawłowski szybko wyjdzie na wolność? (fot. mat. pras.)

Posłowie klubu Platformy Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wniosek o reasumpcję głosowania dot. wyrażenia przez Sejm zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Stanisława Gawłowskiego - oświadczył rzecznik partii Jan Grabiec.

"Posłowie Klubu Platformy Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu wniosek o reasumpcję czwartkowego głosowania (z dn.12.04) dotyczącego wniosku naczelnika Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie z dnia 20 grudnia 2017 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego" - poinformował rzecznik PO w komunikacie z 13 kwietnia.

Według Grabca, "do czasu rozpatrzenia tego wniosku przez Sejm, czynności prokuratury, takie jak zatrzymanie, lub areszt wobec posła Stanisława Gawłowskiego, nie mogą mieć miejsca".

Czytaj również: Poseł Gawłowski stawi się w prokuraturze

Sejm wyraził w czwartek zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Z wnioskiem o taką zgodę wystąpiła do Sejmu Prokuratura Krajowa. Wcześniej Gawłowski sam zrzekł się immunitetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA