REKLAMA

Platforma Obywatelska chce usunięcia Antoniego Macierewicza z rządu

  • Autor: PAP/PSZ
  • 11 grudnia 2017 14:33
Platforma Obywatelska chce usunięcia Antoniego Macierewicza z rządu Antoni Macierewicz może być pewny zachowania posady w rządzie? (fot. ppor. Robert Suchy / CO MON)

Posłowie PO zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy i desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego o usunięcie ze składu rządu szefa MON Antoniego Macierewicza. W ich ocenie Macierewicz szkodzi polskiemu bezpieczeństwu.

• PO próbuje wykorzystać trudne relacje prezydenta z ministrem obrony.

• "Prezydent Duda nazwał działania Antoniego Macierewicza (...) metodami ubeckimi" - podkreślił Tomasz Siemoniak.

• Parlamentarzyści Platformy są przekonani, że Antoni Macierewicz nie może kontynuować swej misji.

W poniedziałek 11 grudnia o godzinie 17 prezydent Andrzej Duda powoła rząd desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego. Większa rekonstrukcja rządu początkowo zaplanowana była na styczeń. W informacji od źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS nieoficjalnie wynika jednak, że jeszcze dzisiaj nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Mateusza Morawieckiego rekonstrukcja rządu; przewidywana jest wymiana kilku ministrów.

"Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić się do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy, żeby podjęli decyzję związaną z usunięciem ze składu rządu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza" - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie Tomasz Siemoniak (PO).

Poseł przypomniał, że PO już dwukrotnie składała w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza. "W przekonaniu, że jest to osoba, która absolutnie szkodzi polskiemu bezpieczeństwu" - zaznaczył.

Zdaniem byłego szefa MON, relacje Antoniego Macierewicza z prezydentem Andrzejem Dudą "uległy ruinie". "Prezydent Duda nazwał działania Antoniego Macierewicza wobec najbliższego wojskowego współpracownika prezydenta gen. Jarosława Kraszewskiego metodami ubeckimi" - podkreślił Siemoniak.

"Myślę, że oczywiste jest, że w takich warunkach prezydent Andrzej Duda nie powinien złożyć podpisu na nominacji Antoniego Macierewicza, a premier Mateusz Morawiecki (...) nie powinien takiego wniosku złożyć" - stwierdził poseł Platformy.

Czesław Mroczek (PO) podkreślił, że obecny szef MON zadeklarował, iż do końca roku będziemy mieli zawarty kontrakt w zakresie obrony przeciwrakietowej Wisła, w zakresie okrętów podwodnych i innych programów. "Nic z tego nie będzie" - zaznaczył.

"Pora skończyć ten okres, w którym niszczona jest polska armia, polskie wojsko. Koniec wojny z wojskiem polskim przez ministra obrony narodowej" - mówił Mroczek.

Marcin Kierwiński (PO) zauważył, że przez dwa lata w sprawie katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz "nie zrobił kompletnie nic". "Nie przedstawił żadnych dowodów na swoje nadzwyczajne teorie. Dziś twierdzi, że nowe wstrząsające dowody poznamy już w kwietniu" - podkreślił poseł.

Według niego szef MON zniszczył polską armię, demoluje polskie bezpieczeństwo i jest autorem największego podziału w polskim społeczeństwie. "Kłamstwo smoleńskie jego autorska jest wielką zadrą w polskim społeczeństwie i jest metodą na dzielenie polskiego społeczeństwa" - podkreślił Kierwiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA