REKLAMA

Platforma Obywatelska gotowa na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 stycznia 2016 11:41
Platforma Obywatelska gotowa na współpracę, a nawet koalicję z Nowoczesną Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Platforma jest teraz opozycją, musimy zatrzymać PiS, także z udziałem Nowoczesnej czy PSL". (fot. facebook.com)

- Aby powstrzymać „dobrą zmianę” partii Jarosława Kaczyńskiego, należy wziąć pod uwagę przyszłą koalicję z partią Ryszarda Petru – powiedziała w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

- Platforma jest teraz opozycją, musimy zatrzymać PiS, także z udziałem Nowoczesnej czy PSL – mówiła prezydent Warszawy. Pytana o transfer posłów PO do Nowoczesnej powiedziała: - Nie jest w interesie obu partii przejmowanie swoich członków. Co nie znaczy, że w przyszłości nie moglibyśmy blisko współpracować czy utworzyć koalicji.

W wywiadzie dla „DGP” Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się także do planowanego przez PiS podziału województwa mazowieckiego.

- Moim zdaniem nie ma potrzeby dzielenia Mazowsza ze względu np. na podział funduszy unijnych. Jeszcze poprzedni rząd wystąpił do Komisji Europejskiej o podział województwa na dwie odrębne jednostki statystyczne NUTS. Pierwsza z nich to Warszawa i powiaty wokół niej. Druga to pozostała część o niższych dochodach - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

- Wiem, że Komisja wyraziła na to zgodę, jest to zresztą ten sam system, który niegdyś zastosowano w Irlandii, kiedy Dublin wyrastał poziomem zamożności ponad inne jednostki. Nie jest to więc coś kompletnie nowego, bo ten kazus został już przerobiony. Tak więc PiS, zamiast planować rewolucję w podziale administracyjnym Polski, powinien poprzeć wniosek poprzedniego rządu – mówiła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • proletariat 2016-01-27 23:22:17
    KŁAMCY , OSZUŚCI , ZŁODZIEJE W RP , przecież muszą połączyć swoje siły , aby walczyć z gruszkami na wierzbie. My mamy wasze połączenie głęboko na tym co siedzimy , to wydanie z PRL w przenośni PROLETARIUSZE ŁĄCZCIE SIĘ , będzie więcej z was żenady , śmiechu i zabawy , bo wy nie macie honoru , wstydu , patriotyzmu , godności , a przede wszystkim sumienia i moralności . POLECAM WAM MĘDRCA PLATONA , do nauki wartości patriotycznych Ojczyzny , gdyż z tych wartości macie wiedzę - mniej niż zero.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA