REKLAMA

Platforma złoży wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu

  • Autor: bad/PAP
  • 17 maja 2016 15:12
Platforma złoży wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu PO chce odwołania Marka Kuchcińskiego. (fot.marekkuchcinski.pl)

PO złoży wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu - poinformował we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

Powodem jest - jak powiedział Neumann na konferencji prasowej - "kneblowanie ust opozycji". W tym kontekście szef klubu PO mówił o karze finansowej nałożonej na posła PO Tomasza Lenza.

W ubiegłym tygodniu Prezydium Sejmu - przy głosach sprzeciwu wicemarszałków Barbary Dolniak (Nowoczesna) i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) - podjęło decyzję o obniżeniu posłowi Lenzowi uposażenia poselskiego o połowę na okres jednego miesiąca. Zgodnie z uzasadnieniem do tej decyzji, 14 kwietnia Lenz w Sejmie podczas rozpatrywania punktu dotyczącego wyboru sędziego TK, zgłosił się do przedstawienia wniosku formalnego, ale takiego wniosku nie złożył, prowadził natomiast dyskusję z salą.

Sejm odwołuje marszałka na wniosek złożony przez co najmniej 46 posłów i imiennie wskazujący kandydata na kolejnego marszałka. Sejm odwołuje i wybiera marszałka bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, w jednym głosowaniu.

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział we wtorek, że Platforma będzie rozmawiać w sprawie poparcia wniosku z pozostałymi klubami opozycyjnymi. Dodał, że w przygotowanym wniosku nie ma na razie wskazanego kandydata na kolejnego marszałka

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA