REKLAMA

PO: 24 września zjazd klubów obywatelskich; 1 października - konwencja programowa

  • Autor: PAP/JS
  • 02 sierpnia 2016 13:15
PO: 24 września zjazd klubów obywatelskich; 1 października - konwencja programowa - 1 października zamkniemy to wielkim kongresem programowym w Gdańsku, a potem będzie dalszy ciąg spotkań, konsultacji. Chcemy, żeby ten program był pisany przez Polaków - zaznaczył lider Platformy (fot. PO/twitter)

• 24 września w Warszawie odbędzie się zjazd klubów obywatelskich PO; 1 października w Gdańsku - konwencja programowa Platformy - zdecydował zarząd krajowy partii.
• Konwencja ma przyjąć m.in. nowy program ugrupowania "Polska obywatelska 2.0".

- 24 września zorganizujemy wielkie spotkanie klubów obywatelskich. Zapowiadałem je w styczniu, kiedy przejmowałem funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - powiedział dziennikarzom po spotkaniu zarządu szef PO Grzegorz Schetyna.

Spotkania klubów obywatelskich, które w zamyśle polityków PO, miały przyciągnąć do Platformy nowych sympatyków, odbywają się w całej Polsce od marca.

1 października z kolei w Gdańsku odbędzie się konwencja programowa PO, która przyjmie m.in. nowy program partii. Jak mówił Schetyna, konwencja będzie podsumowaniem cyklu mniejszych, regionalnych debat programowych, które od czerwca odbywają się w całej Polsce.

Czytaj też: PO: Szykujemy mocną odpowiedź programową na rządy PiS

- 1 października zamkniemy to wielkim kongresem programowym w Gdańsku, a potem będzie dalszy ciąg spotkań, konsultacji. Chcemy, żeby ten program był pisany przez Polaków - zaznaczył lider Platformy.

Według Schetyny, nowy program partii ma być wizją "Polski po rządach PiS". - "Zasługujesz na więcej" - to jest takie robocze hasło, o którym mówimy. Chcemy, żeby to był program skierowany do człowieka, do obywatela, do tych wszystkich, którzy oczekują, że państwo da im możliwości, ale też wesprze (...), da gwarancje bezpieczeństwa. To jest wszystko to, czemu musi poświęcić się dojrzałe państwo, które jest gwarantem normalności, przyzwoitości, ale też podmiotowości wszystkich obywateli" - powiedział Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA