REKLAMA

PO: Andrzej Duda jest stronnikiem jednej formacji

  • Autor: PAP/JS
  • 05 sierpnia 2016 12:38
PO: Andrzej Duda jest stronnikiem jednej formacji PO krytycznie oceniła pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy (fot. twitter/PO)

• PO krytycznie oceniła pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy.
• Prezydent jest stronnikiem jednej formacji i nie wykorzystał szansy na uniezależnienie - mówił na konferencji poseł PO Andrzej Halicki.

W sobotę minie pierwszy rok prezydentury Dudy. 6 sierpnia 2015 r. złożył on przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i tym samym rozpoczął pięcioletnią kadencję prezydencką.

Na konferencji prasowej PO poświęconej podsumowaniu pierwszego roku prezydentury, krytycznie oceniono działania Dudy w tym okresie.

- Andrzej Duda w rezultacie właściwie zrealizował tylko to, czego nie zapowiadał, bo nie zapowiadał, że jako prawnik będzie lekceważył prawo, nie zapowiadał, że największym wrogiem stanie się konstytucja i Trybunał Konstytucyjny i nie zapowiadał też, że będzie jeździł na konsultacje do prezesa jednej partii - powiedział Halicki na konferencji. Duda - mówił polityk PO - miał być prezydentem wszystkich Polaków, a jest "stronnikiem jednej formacji".

- Jest pierwszym prezydentem, można powiedzieć, zależnym od swojego środowiska politycznego, pierwszym, który nie wykorzystał szansy na uniezależnienie- powiedział Halicki.

Czytaj też: Żona Czabańskiego pracuje w Polskim Radio. "To jawny nepotyzm"

Ocenił też, że Duda nie wykorzystuje potencjału, jaki daje silny mandat dany w wyborach. - Andrzej Duda jako prezydent nie wykorzystuje także narzędzi, jakie daje prezydentura, siły merytorycznej jaką daje kancelaria i nie spożytkował ich na rzecz dialogu, na rzecz budowania również pozytywnych rozwiązań, jeżeli chodzi o konflikty polityczne - ocenił polityk PO.

Jednocześnie stwierdził, że osobiście nie skreśla Andrzeja Dudy jako prezydenta, który "może się jeszcze pozytywnie odznaczyć", ponieważ pierwszy rok prezydentury to dopiero "wstęp".

- To słaba rozbiegówka, to nie ulega wątpliwości, ale ma jeszcze szansę i tę szansę ja osobiście jeszcze Andrzejowi Dudzie jako prezydentowi daję - powiedział Halicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA