REKLAMA

PO apeluje do PiS o ponowne głosowanie m.in. ws ustawy dezubekizacyjnej

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2016 14:16
PO apeluje do PiS o ponowne głosowanie m.in. ws ustawy dezubekizacyjnej Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO) (fot. wikipedia.org/CC)

Senatorowie PO zaapelowali do PiS, by Sejm raz jeszcze głosował m.in. ws tzw ustawy dezubekizacyjnej oraz innych, które - jak mówił Bogdan Borusewicz (PO) - w miniony piątek (16 grudnia) "niby zostały przegłosowane".

Marszałek Stanisław Karczewski poinformował, że jeszcze we wtorek rozszerzy porządek obecnego posiedzenia Senatu o ustawy uchwalone w piątek. Chodzi m.in. o tzw. ustawę dezubekizacyjną, która obniża emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Ustawą budżetową na rok 2017, nad którą głosowanie również odbyło się w piątek, Senat zająć ma się w dniach 11,12 i 13 stycznia.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO) wyraził pogląd, że z przyszłoroczną ustawą budżetową może być "potężny problem". "Budżet przewiduje emisję papierów dłużnych. Jeżeli są wątpliwości co do budżetu, czy on istnieje czy nie, to będą także wątpliwości przy kupnie papierów dłużnych. To jest poważny problem" - mówił Borusewicz na wtorkowym briefingu prasowym.

"Dlatego apelujemy do PiS, aby te projekty ustaw wróciły do Sejmu i żeby Sejm zgodnie z procedurą i regulaminem sejmowym przegłosował te pięć ustaw, które niby zostały przegłosowane, ale w zasadzie my uważamy, że tych ustaw tutaj nie ma. To jest jedyna możliwość, żeby wyjść z tej trudnej sytuacji" - podkreślił senator Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-20 14:22:31
    Może warto, bo pewnie chcą się przyłączyć do głosów za ;-/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA